Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 stycznia 2022, 13:45

autor: Patryk Kubiak

Youtuber przerobił muzykę z Władcy Pierścieni na 3 godziny metalu

Władca Pierścieni Petera Jacksona ciągle żyje w świadomości fanów. Kolejny tego wyraz dał youtuber Bradley Hall, który przygotował trzygodzinny, metalowy cover muzyki z Drużyny Pierścienia.

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia jako trzygodzinne wideo z ciężkim brzmieniem? Jeśli to było Wasze noworoczne życzenie, to właśnie się spełniło. Youtuber Bradley Hall postanowił stworzyć metalowy cover ścieżki dźwiękowej pierwszej części kultowej trylogii Petera Jacksona. Efektem jest niemal trzy i półgodzinny film. Aranżacji Halla możecie posłuchać poniżej.

O pracy nad oryginalnym projektem wypowiedział się sam autor:

Zaimportowałem moją wersję blu-ray [Drużyny Pierścienia – dop. red.] z dźwiękiem przestrzennym 5.1 do programu Reaper, aby móc podzielić ścieżki audio na osobne kanały. Większość dialogów była na jednym kanale, więc mogłem go po prostu wyciszyć i pozostać z prawie instrumentalną wersją ścieżki dźwiękowej filmu. Następnie musiałem stworzyć mapę tempa ścieżki dźwiękowej filmu, aby móc na nim pracować. Po zakończeniu mapowania pozostało „tylko” ustawienie wszystkich bębnów i gitar.

Przyznam, że bardzo przyjemnie pracuje się przy takim soundtracku. Osobiście najbardziej przypadł mi do gustu The Nazgul. A który fragment jest Waszym faworytem?