Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2021, 11:08

autor: mokosh

Serial Life is Strange - muzyk Shawn Mendes zaangażowany w produkcję

Oficjalnie ogłoszono, że za muzykę w serialu Life is Strange będzie odpowiadał nominowany do nagrody Grammy Shawn Mendes.

O planach dotyczących stworzenia serialu opartego na Life is Strange usłyszeliśmy już w 2016 roku, czyli całkiem niedługo po wydaniu pierwszego epizodu gry. Sądząc po ciszy, jaka nastała w tym temacie, wydawać by się mogło, że plany zostały porzucone, jednak nic bardziej mylnego. Jak donosi Hollywood Reporter, w produkcji udział weźmie Shawn Mendes, który odpowiedzialny będzie za muzykę.

Co więcej, nie tylko kanadyjski piosenkarz został zaangażowany do produkcji serialu, ale i firma Anonymous Content, odpowiedzialna za serial Trzynaście Powodów. Zarówno ten serial, jak i adaptowana gra, mają bardzo podobny, mroczny, szkolny klimat, dlatego zaangażowanie Anonymous zdaje się być strzałem w dziesiątkę. A muzyka tworzona pod nadzorem Mendesa, którego styl także odpowiada klimatom gry, jeszcze mocniej budzi nadzieję na to, że produkcja może się udać.

Mimo tego, od momentu ogłoszenia produkcji serialu minęło już 5 lat. W tym czasie poza pierwszą częścią LiS skupiającą się wokół Max i Chloe powstały kolejne gry z tej serii, które znacznie poszerzyły uniwersum - prequel Before the Storm oraz druga cześć gry. A w tym roku także premierę ma kolejna gra z serii, czyli Life is Strange: True Colors. Jednak zaangażowanie Anonymous Content zdaje się wyraźnie wskazywać, że serialowa adaptacja będzie bliższa pierwszej części gry.

Niezaleznie od tego co sugerują zaangażowane w produkcje osoby, wciąż nie mamy żadnej pewności co do fabuły serialu. W końcu producenci mają z czego wybierać jeśli chodzi o scenariusz, a ten być może dopiero powstaje, sądząc po tym, że przez długi czas nic o produkcji nie słyszeliśmy, ani nie znamy jej daty premiery.