Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2021, 11:11

autor: Gacek

Zapowiedziano nowy dodatek do Surviving Mars - eksploruj jaskinie i czerp z bogactwa asteroid

Surviving Mars: Below & Beyond to kolejny duży dodatek do kosmicznego city buildera z 2018 roku. DLC pozwoli na eksplorację podziemi i zbieranie surowców z asteroid.

W marcu zapowiedziano, że świetna kosmiczna strategia Surviving Mars jeszcze w tym roku otrzyma duże rozszerzenie. Twórcy dotrzymali obietnicy – wydawca Paradox Interactive i studio Abstraction ogłosiły nadchodzącą premierę DLC o tytule Below & Beyond. Dodatek zadebiutuje 7 września 2021 r. i wprowadzi do produkcji mocny powiew świeżości – od teraz gracze będą mogli czerpać surowce z asteroid oraz budować kolonie w podziemnych jaskiniach.

DLC wprowadzi nowe budynki, pojazdy, ulepszenia, surowce oraz lokacje. Pozwoli również na zakładanie kolonii w naturalnych jaskiniach i wydrążonych przez nas tunelach. Haczyk polega na tym, że konieczna będzie ostrożność – jeśli ziemia zawali się nad nami, stracimy wszystkie nasze konstrukcje. Inną nową funkcją ma być możliwość pozyskiwania surowców i próbek danych z przelatujących nieopodal asteroid, a posłużą do tego specjalne rakiety. Jednak trzeba będzie pamiętać, żeby wrócić do bazy, zanim asteroida opuści orbitę Czerwonej Planety – inaczej stracimy swoich ludzi i pozyskane przez nich egzotyczne materiały.

Dodatek będzie dostępny na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Obecnie jego sugerowana cena wynosi 19,99 euro, czyli około 90 zł.