Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2021, 13:17

autor: Ness

Surviving Mars zmienił dewelopera, gra otrzyma nowe aktualizacje

Plotki o śmierci kosmicznej strategii Surviving Mars były mocno przesadzone. Gra przeszła w ręce innego dewelopera i nadal będzie rozwijana. Nowa aktualizacja pojawi się już jutro, a w planach znajduje się również kolejne rozszerzenie.

Gra Surviving Mars, czyli strategia ekonomiczna, w której budujemy pierwszą marsjańską kolonię oraz zarządzamy nią, przeszła w ręce innego dewelopera. Dotychczas tytułem zajmowało się studio Haemimont Games (seria Tropico), ale nad rozwojem gry czuwa teraz ekipa z Abstraction Games, która ma na koncie głównie konsolowe porty. Oznacza to, że po wielu miesiącach oczekiwania fani zakładania kolonii na Marsie otrzymają upragnione aktualizacje.

Jutro pojawi się nowy update do gry, który skupi się na zmianach w turystyce. Turyści odwiedzający kolonię gracza będą mogli ją ocenić. Im wyższa nota uzyskana poprzez recenzje, tym więcej nagród oraz innych profitów. Zostanie również dodanych parę opcji pozwalających na zwiększenie satysfakcji wśród gości.

Wydawca gry, czyli Paradox, nawiązał współpracę z internautą o pseudonimie Silva, który od prawie 3 lat tworzy różne modyfikacje do Surviving Mars. Jej efektem jest dodatek wprowadzający 8 nowych obiektów mieszkalnych oraz użyteczności publicznej. DLC będzie kosztować 4,99 euro (ok. 23 zł) i również będzie dostępne od jutra na platformie Steam.

Twórcy na łamach portalu PC Gamer zapowiedzieli, że nie jest to koniec rozwoju gry i w tym roku zostanie wydane nowe rozszerzenie, które w całości wyprodukuje studio Abstraction. Ostatnim dodatkiem, zrobionym przez oryginalnych deweloperów, było Green Planet wydane w połowie 2019 roku. Paradox ogłosił również, że produkcja sprzedała się łącznie w ponad 5 milionach egzemplarzy.

Jeżeli nie graliście do tej pory w Surviving Mars, to macie okazję zrobić to w tym tygodniu, ponieważ do czwartku gra jest dostępna za darmo w Epic Games Store.