Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 marca 2019, 12:15

autor: Czarny Wilk

Twórcy Gry o tron zrobią Gwiezdne wojny w Starej Republice

Jeśli potwierdzą się doniesienia serwisu Star Wars News Net, to D.B. Weiss i David Benioff w swoim kolejnym projekcie zabiorą nas do świata, który doskonale znają miłośnicy Star Wars: Knights of the Old Republic.

O tym, że Disney ma dalekosiężne plany związane z marką Star Wars wiemy od dość dawna. Po grudniowej premierze wieńczącego sagę Skywalkerów Epizodu IX możemy spodziewać się m.in. dwóch nowych filmowych trylogii – jednej tworzonej przez Riana Johnsona, drugiej od Davida Benioffa i D.B. Weissa, autorów serialowej Gry o tron. Dotąd wydawało się, że w pierwszej kolejności otrzymamy filmy Riana Johnsona, które zapowiedziano wcześniej i o których wiemy nieco więcej. Tymczasem według najnowszych plotek, już tej jesieni rozpoczną się prace na planie filmu Benioffa i Weissa.

Fani od lat niestrudzenie wyczekują zapowiedzi KOTOR III. Trylogia filmów mogłaby być jego niezłym substytutem. - Twórcy Gry o tron zrobią Gwiezdne wojny w Starej Republice - wiadomość - 2019-03-20
Fani od lat niestrudzenie wyczekują zapowiedzi KOTOR III. Trylogia filmów mogłaby być jego niezłym substytutem.

Doniesienia te jako pierwszy opublikował serwis Star Wars News Net, powołując się na informatora pracującego przy wszystkich dotychczasowych Gwiezdnych wojnach Disneya. Choć serwisowi nie udało się potwierdzić tych informacji u innych źródeł, jego kontakt zarzeka się, że jest „na 95% pewny” swoich słów.

Zapytano mnie, czy chcę pracować jesienią przy następnych Gwiezdnych wojnach. Nie chodzi o trylogię Riana Johnsona tylko o pierwszy film ludzi od Gry o tron. Jego akcja rozgrywać się będzie w czasach Starej Republiki, ponieważ Disney chce otworzyć linię czasową Star Wars i lepiej trafić do widowni lubiącej rzeczy w stylu Game of Thrones.

Jeśli doniesienia się potwierdzą, nowa produkcja będzie czymś bardzo ciekawym dla fanów Star Wars. Okres Starej Republiki, najbardziej znany z kultowych gier komputerowych Knights of the Old Republic, ale chętnie wykorzystywany także przez twórców komiksów i książek, przedstawia kosmiczne uniwersum przeszło tysiąc lat przed wydarzeniami znanymi z głównych epizodów, w czasach, gdy Jedi oraz Sithowie byli bardzo liczni i toczyli ze sobą regularne wojny. Jak dotąd, era ta nie była pokazywana w filmach i wykorzystanie jej byłoby całkiem interesującym sposobem na pchnięcie głównej sagi na nowe tory.

Według serwisu Star Wars News Net, aktualnie trwają prace koncepcyjne i film ma już prawie skończony scenariusz. Zdjęcia miałyby rozpocząć się tej jesieni. Plotce tej większej wiarygodności dodaje fakt, że niebawem premierę mieć będzie ostatni sezon Gry o tron. Po zakończeniu prac nad serialem fantasy, z którym związani byli przez ostatnie kilka lat, Benioff i Weiss w końcu będą mieć czas, by zająć się kolejnym projektem – to odpowiedni moment, by skupili się na swojej wizji Gwiezdnych wojen.

  1. Oficjalna strona internetowa Gwiezdnych wojen