Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2021, 20:56

autor: Karol Laska

Mass Effect Legendary Edition - porównanie graficzne i gameplay na ponad 10-minutowym filmiku

W sieci pojawił się materiał porównujący gameplay i grafikę remasterów wchodzących w skład Mass Effect: Legendary Edition z oryginalnymi wersjami gier sprzed lat.

Na kanale youtube’owym IGN opublikowano 11-minutowy materiał, w którym porównano trzy pierwsze części Mass Effecta z ich zremasterowanymi odpowiednikami wchodzącymi w skład Mass Effect: Legendary Edition. Większość zmian na poziomie graficznym jest dość subtelna – my postaramy się opowiedzieć o najważniejszych z nich.

W oczy rzuca się przede wszystkim o wiele lepsze oświetlenie względem oryginalnych wersji gier. Widać to na przykładzie części pierwszej podczas eksploracji zamkniętych pomieszczeń – lampy rozświecają konkretne miejsca w bardziej realistyczny sposób.

Wrażenie robią także drobne detale dodane w remasterze Mass Effecta. Ubrudzone koła pojazdów, szklane pomieszczenia zamiast szarych ścian czy nawet taki drobiazg jak wykładziny czy poduszki znajdujące się na mijanych przez nas miejscach siedzących.

Zabrudzone opony, lepsze tekstury, bardziej realistyczne światło. Źródło: IGN, YouTube - Mass Effect Legendary Edition - porównanie graficzne i gameplay na ponad 10-minutowym filmiku - wiadomość - 2021-04-06
Zabrudzone opony, lepsze tekstury, bardziej realistyczne światło. Źródło: IGN, YouTube

Nowości w odświeżonej wersji Mass Effecta doczekał się również interfejs (zaktualizowany HUD) oraz kreator tworzenia postaci (między innymi więcej kolorów i rodzajów włosów oraz nieco podrasowany wygląd podstawowych strojów Sheparda). Zmianom uległ też żeński model protagonistki. Twórcy twierdzą nawet, że wszystkie postacie kobiece wyglądają po prostu lepiej.

Gracze wyczują także znaczne różnice, kiedy wsiądą za stery opancerzonego łazika Mako, który ma się teraz wydawać dużo cięższy, niczym czołg. O wiele mniej odbija się od podłoża, a jego ruchy są o wiele bardziej stabilne. Ponadto wystrzeliwane z niego pociski widocznie wpływają na trafiony cel, co niekoniecznie miało miejsce w oryginalnej wersji gry.

Więcej takich smaczków wychwycimy zapewne w kolejnych materiałach promocyjnych. Mass Effect: Legendary Edition zadebiutuje 14 maja 2021 roku na PC, PS4, PS5, XONE oraz XSX/S.

  1. Mass Effect: Legendary Edition - lepszej okazji do zagrania nie będzie!
  2. Kocham Mass Effecta, ale nie potrzebuję filmu w tym uniwersum
  3. Strona internetowa marki Mass Effect