Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Reksio and spelling (PC)
OkładkaReksio and spelling (PC)

Reksio i ortografia PC

Reksio and spelling

Reksio i ortografia to kolejna gra edukacyjna z sympatycznym psem Reksiem w roli głównej. Tym razem, opisywany program ćwiczy kompletną wiedzę ortograficzną, wymaganą przez program nauczania w szkołach podstawowych.

Logiczne | seriale animowane | edukacyjne | dla dzieci | polskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Reksio i ortografia Premiera PC

4listopada2003

pudełko PL

4listopada2003

producent: Aidem Media wydawca: Aidem Media wydawca PL: Aidem Media Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Reksio i ortografia to kolejna gra edukacyjna z sympatycznym psem Reksiem w roli głównej. Tym razem, opisywany program ćwiczy kompletną wiedzę ortograficzną, wymaganą przez program nauczania w szkołach podstawowych.

Najmłodsi użytkownicy komputerów znajdą w grze zbiór zasad poprawnej pisowni oraz szereg ciekawych, dynamicznych zabaw, które skutecznie sprawdzą znajomość ortografii (gracze samodzielnie wybierają jedno z dziesięciu zagadnień do przećwiczenia i ustalają poziom trudności zadań). Wśród dostępnych gierek warto wymienić między innymi: wyścigi samochodów, motorówek, slalom skuterem śnieżnym, czy gry zręcznościowe: wyspa bobrów, wyścig po nenufarach, wylęgarnia kurczaków i turniej przy studni. Jeśli dziecko woli gry strategiczne, zapraszamy do zabawy polegającej na zdobywaniu zamków. Kluczem do pomyślnego ukończenia każdej zabawy, jest przeważnie wybieranie brakujących w danym wyrazie liter. Gdy jednak pisownia niektórych słów sprawia kłopot, Reksio zaprasza do swojej budy, na krótką lekcję ortografii.

Wirtualne zmagania przedstawione są w ładnej, kolorowej i rysunkowej grafice. W tle zabawy słychać miłą dla ucha ścieżkę dźwiękową, która uprzyjemnia czas spędzony przy komputerze na rozwiązywaniu kolejnych zagadek ortograficznych. Gra pozwala na opanowanie pisowni ponad 3500 trudnych wyrazów. Reksio i ortografia posiada także opcję zmagań wieloosobowych (maksymalnie dla czterech osób).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 5 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Reksio i ortografia cena w dniu premiery: 39,99 PLN

Wymagania wiekowe Reksio i ortografia: Odpowiednia dla każdego wieku.

Reksio i ortografia Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166 Mhz
  • 32MB RAM
  • Windows 95/98/Me/2000/XP