Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Alik: Gry i zabawy (PC)

Alik: Gry i zabawy PC

Czwarta część serii gier tworzonej z myślą o najmłodszych użytkownikach komputerów. W poprzednich odsłonach tytułowy bohater uczył dzieci między innymi alfabetu czy podstaw matematyki.

Logiczne | edukacyjne

PC Windows
Okładka Alik: Gry i zabawy (PC)

producent: Silcom Multimedia

wydawca: MarkSoft

wydawca PL: MarkSoft

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12maja2004

12maja2004

pudełko PL

„Gry i zabawy” to czwarta część serii gier tworzonej z myślą o najmłodszych użytkownikach komputerów. W poprzednich odsłonach tytułowy bohater uczył dzieci między innymi alfabetu czy podstaw matematyki. „Alik: Gry i zabawy” koncentruje uwagę młodego gracza na czymś zupełnie innym. Program ma w zamierzeniu rozwijać kreatywność, zdolność szybkiego myślenia, zapamiętywania czy rozwiązywania potencjalnych problemów.

Autorzy czwartej części przygód „Alika” przygotowali dziewięć zróżnicowanych minigier. Kompozytor, jak sama nazwa wskazuje, pozwala zapoznać się z popularnymi instrumentami muzycznymi. Na tym zabawa się jednak nie kończy. Można spróbować swych sił w grze na trąbce, pianinie, skrzypcach, ale i mniej znanych instrumentach, takich jak dudy czy ksylofon. Stworzone utwory zapisuje się w specjalnej szafie grającej. Można również do nich dołączyć efektowne animacje. Zupełnym przeciwieństwem powyższej minigry jest malarz. Gracz za pomocą kilku prostych narzędzi tworzy własne obrazki. Może na nich umieszczać gotowe postaci, końcowe dzieło zapisać do albumu, a następnie wydrukować. Studio mody pozwala przebrać tytułowego Alika w modne ciuchy. Przygotowano wiele różnych strojów (możliwość wydrukowania końcowego dzieła). Puzzle rozwijają przede wszystkim zdolność logicznego myślenia. Przygotowano kilka różnych obrazków do złożenia. Gracz może oczywiście dopasować ich stopień trudności (liczbę elementów). Pozostałe minigry to zgadywanka, łamigłówka, obrazkowe kostki do gry (układanie kostek na czas), tetris oraz mozaika.

Interfejs gry jest niezwykle prosty w obsłudze. Poszczególne okna wywoływane są po naciśnięciu specjalnych ikon widocznych u dołu ekranu. Grafika przypomina ręcznie rysowaną kreskówkę. Gra ma przy tym bardzo niskie wymagania sprzętowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 77 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Wymagania wiekowe Alik: Gry i zabawy

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Alik: Gry i zabawy

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 166MHz, 32MB RAM