Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Reader Rabbit: 2nd Grade (PC)

Królik Bystrzak dla Drugoklasisty: Misja na Ser-io PC

Reader Rabbit: 2nd Grade

Kolejna odsłona z serii gier z „Królikiem Bystrzakiem” w roli głównej, dedykowana graczom podejmującym naukę w drugiej klasie szkoły podstawowej (dzieci od 8 lat).

Logiczne | edukacyjne

PC Windows
Okładka Reader Rabbit: 2nd Grade (PC)

producent: Riverdeep

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4maja2004

29lipca2004

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

„Królik Bystrzak dla Drugoklasisty: Misja na Ser-io” to kolejna odsłona z serii gier z „Królikiem Bystrzakiem” w roli głównej, dedykowana graczom podejmującym naukę w drugiej klasie szkoły podstawowej (dzieci od 8 lat). Analogicznie jak poprzednie wydania, także i w tej wersji autorzy starali się połączyć przyjemne z pożytecznym. Pod przykrywką całego szeregu „mini-gierek” (połączonych ze sobą jedną, logiczną i spójną historią) polegających na rozwiązywaniu różnego typu zadań, młody gracz podnosi i szlifuje swoje umiejętności, takie jak: znajomość zasad ortograficznych, czytanie ze zrozumieniem, rozpoznawanie części mowy, rozwijanie słownictwa, rozpoznawanie synonimów i antonimów, dodawanie i odejmowanie w zakresie 100, a także rozpoznawanie liczb parzystych i nieparzystych oraz wielokrotności liczb. Odpowiednio skonstruowany system nagradzania oraz poziomu trudności sprawia, że dziecko podczas zabawy jest cały czas umotywowane do pokonywania dalszych, wymagających coraz większego wysiłku, zadań (jednakże w przypadku słabszych wyników grającego, program automatycznie redukuje poziom, dając tym samym więcej czasu na pokonanie danego problemu). Na szczególną uwagę zasługuje ładna i kolorowa oprawa wizualna, która najmłodszym bardzo się podoba. Rzeczona pozycja została w pełni profesjonalnie zlokalizowana, a o jej jakości najlepiej świadczą rekomendacje Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu (MENiS) oraz Polskiego Towarzystwa Dysleksji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 9,1 / 10 na podstawie 114 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Gry podobne do Królik Bystrzak dla Drugoklasisty: Misja na Ser-io

Wymagania wiekowe Reader Rabbit: 2nd Grade

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Królik Bystrzak dla Drugoklasisty: Misja na Ser-io

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 166MHz
  • 32 MB RAM
  • 10 MB wolnego miejsca na dysku
  • 16-bitowa karta dźwiękowa
  • CD-ROM x8 lub szybszy
  • 16-bitowa karta graficzna
Królik Bystrzak dla Drugoklasisty: Misja na Ser-io - recenzja gry
Królik Bystrzak dla Drugoklasisty: Misja na Ser-io - recenzja gry

Recenzja 13 września 2004, 10:42

Po uzbieraniu stosownej liczby materiałów wracamy do chatki Profesora Szympańskiego, który teraz może pomóc nam w naprawie poduszkowca. Jeszcze zanim udamy się na sąsiednią wyspę, możemy pobawić się w podpisywanie słoików z owadami (mini-gierka o nazwie „Kolekcja owadów”). Naszym zadaniem w tej mini-grze jest stosowne do opisu wstawianie różnorakich części ciała insektów na opakowanie słoika. Ciekawa jest tutaj możliwość otrzymania informacji na temat każdego z nich. Tekstów nie trzeba czytać, gdyż istnieje opcja „zatrudnienia” lektora. Ułożone rysunki można także wydrukować.