Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2019, 13:39

autor: Aquma

Kórliki nauczą Cię kodować w darmowej grze od Ubisoftu

Firma Ubisoft zapowiedziała grę edukacyjną Rabbids Coding, której celem będzie nauczenie gracza podstaw programowania. Tytuł będzie dostępny na platformie Uplay już za kilka dni.

Rabbids Coding - darmowy tytuł od Ubisoftu. - Kórliki nauczą Cię kodować w darmowej grze od Ubisoftu - wiadomość - 2019-10-03
Rabbids Coding - darmowy tytuł od Ubisoftu.

Firma Ubisoft zapowiedziała darmową grę edukacyjną Rabbids Coding, której celem ma być uczenie młodych ludzi (i nie tylko) podstaw programowania. Tytuł będzie wykorzystywał postacie z serii Rabbids (należą do niej m.in. takie produkcje, jak Raving Rabbids: Alive and Kicking, Rabbids: Adventure Party oraz Rabbids Big Bang).

Zadaniem gracza w Rabbids Coding będzie oczyszczenie statku kosmicznego opanowanego przez tytułowe Rabbidsy (w Polsce znane jako Kórliki). Robimy to, wydając im polecenia ukształtowane z instrukcji wybranych z menu oraz rozrzucając kawałki kiełbasy w określonych miejscach, by skłonić je do przemieszczenia się. Całość ma być dość prosta i umożliwiać uczenie się w dowolnym tempie - bez nadmiernego stresu.

Gra nie wymaga żadnej wcześniejszej wiedzy na temat kodowania; instrukcje (które wykorzystujemy do sterowania stworzeniem - przyp. red.) są proste i można je wybrać z menu, uporządkować i przetestować za pomocą przycisku odtwarzania. Nie uzyskałeś oczekiwanych rezultatów? Nie martw się, po prostu sprawdź, co poszło nie tak, zmień niektóre rzeczy i spróbuj ponownie! - opisują swój tytuł twórcy.

Rabbids Coding w działaniu.
Rabbids Coding w działaniu.

Rabbids Coding zadebiutuje 8 października tego roku, wyłącznie na komputerach. Tytuł będzie można pobrać za darmo na platformie Uplay.

  1. Ubisoft – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Rabbids Coding

Rabbids Coding