Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2016, 13:27

autor: Adrian Werner

Tom Clancy’s The Division najszybciej sprzedającą się nową marką w historii

Firma Ubisoft poinformowała, że w ciągu pierwszego tygodnia sprzedaży Tom Clancy’s The Division wygenerowało 330 mln dolarów przychodu, tym samym bijąc wcześniejszy rekord Destiny i stając się najlepszym debiutem nowej marki w historii rynku gier.

W pierwszym tygodniu na rynku Tom Clancy’s The Division poradziło sobie doskonale. - Tom Clancy’s The Division najszybciej sprzedającą się nową marką w historii - wiadomość - 2016-03-16
W pierwszym tygodniu na rynku Tom Clancy’s The Division poradziło sobie doskonale.

Od momentu premiery Tom Clancy’s The Division minęło raptem osiem dni, ale już wiadomo, że gra okazała się wielkim sukcesem. Będąca wydawcą firma Ubisoft, pochwaliła się, że w ciągu pierwszego tygodnia na rynku produkcja wygenerowała 330 milionów dolarów przychodu. Oznacza to, że był to najlepszy debiut nowej marki w historii. Tym samym gra odebrała koronę wypuszczonemu w 2014 roku Destiny, które uzyskało w analogicznym okresie „jedynie” 325 mln dolarów.

W pierwszy weekend po premierze liczba bawiących się jednocześnie graczy sięgnęła w szczytowym momencie 1,2 mln osób, a w ciągu pierwszego tygodnia spędzili oni na zabawie w Tom Clancy’s The Division łącznie ponad 100 mln godzin. Niestety, firma Ubisoft nie podała konkretnej liczby sprzedanych egzemplarzy. Warto jednak wspomnieć, że według serwisu SteamSpy, za pomocą serwisu Steam zakupiono już ponad 536 tysięcy egzemplarzy. Liczba ta jest tym bardziej imponująca, że nie zawiera sprzedaży pudełkowej wydania pecetowego, ani wyników z innych sklepów zajmujących się dystrybucją cyfrową.

Przypomnijmy, że Tom Clancy’s The Division trafiło do sprzedaży 8 marca, w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Na wszystkich tych platformach sprzętowych otrzymaliśmy lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Premiera jest dopiero pierwszym etapem rozwoju gry i autorzy mają ambitne plany wspierania jej dodatkami oraz aktualizacjami przez najbliższych dwanaście miesięcy.

Pierwsze dwa DLC, zatytułowane Najazdy (ang. Incursion) oraz Konflikt (ang. Conflict) dostępne będą za darmo i zadebiutują w kwietniu oraz maju. Kolejne trzy rozszerzenia, czyli Podziemie (ang. Underground), Przetrwanie (ang. Survival) oraz Ostatni Bastion (ang. Last Stand) będą już płatne. Warto na koniec dodać, że wszystkie dodatki w pierwszej kolejności trafią na Xboksa One, a użytkownicy pecetów i konsoli PlayStation 4 będą musieli poczekać na swoje wersje 30 dni dłużej.

  1. Recenzja gry Tom Clancy's The Division - jest nieźle, ale co dalej?
  2. Tom Clancy’s The Division – oficjalna strona gry
  3. Tom Clancy's The Division - kompendium wiedzy