Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2016, 09:28

autor: Adrian Werner

Tom Clancy’s The Division otrzyma dwa darmowe i trzy płatne dodatki

Studio Massive Entertainment i firma Ubisoft ujawniły plany rozwoju gry Tom Clancy’s The Division po premierze. Obejmują one dwa darmowe i trzy płatne dodatki w pierwszym roku obecności tytułu na rynku, jak również aktualizacje z nową zawartością.

Przez najbliższy rok gra będzie intensywnie rozwijana za pomocą aktualizacji oraz darmowych i płatnych DLC. - Tom Clancy’s The Division otrzyma dwa darmowe i trzy płatne dodatki - wiadomość - 2016-03-04
Przez najbliższy rok gra będzie intensywnie rozwijana za pomocą aktualizacji oraz darmowych i płatnych DLC.

Od premiery Tom Clancy’s The Division dzieli nas już tylko kilka dni, więc autorzy, czyli ludzie ze szwedzkiego studia Massive Entertainment, uznali, że najwyższy czas podzielić się planami dotyczącymi rozwijania gry na najbliższych dwanaście miesięcy. Obejmują one dwa darmowe dodatki oraz trzy duże płatne DLC.

Darmowe dodatki:

  1. Najazdy / Incursion (kwiecień 2016 r.) - wprowadzi nową zawartość zaprojektowaną dla osób, które ukończyły grę i chcą się bawić dalej. Przygotowane wyzwania nastawione będą na rozgrywkę drużynową, w której maksymalnie czteroosobowe grupy graczy zmierzą się z pozornie niemożliwymi do powstrzymania przeciwnikami. W nagrodę za sukcesy otrzymają potężne uzbrojenie i ekwipunek.
  2. Konflikt / Conflict (maj 2016 r.) – ten dodatek wprowadzi nową zawartość i funkcje do tzw. Strefy Cienia, oraz zmusi graczy do odparcia inwazji wrogów na rejony Nowego Jorku zlokalizowane w okolicach słynnego ronda Columbus.

Płatne dodatki:

  1. Podziemie / Underground (czerwiec 2016 r.) - w pierwszym płatnym dodatku otrzymamy możliwość wyprawy do systemu tuneli i pomieszczeń wchodzących w skład miejskiego metra.
  2. Przetrwanie / Survival (lato 2016 r.) – drugie płatne DLC przetestuje zdolność graczy do przetrwania wyłącznie w oparciu o zaopatrzenie znalezione podczas rozgrywki. Nie będzie to łatwe i szybko pojawi się pokusa porzucenia zasad oraz skorzystania z niemoralnych metod pozyskiwania potrzebnych przedmiotów.
  3. Ostatni Bastion / Last Stand (zima 2016 r.) – o tym dodatku wiadomo najmniej. Ujawniono jedynie, że zmusi on graczy do zmierzenia się z nowymi wrogami.

Wszystkie te plany autorzy opisują jako „Rok Pierwszy”, co sugeruje, że jeśli gra i dodatki do niej odniosą sukces, to możliwe jest opracowanie nowych rozszerzeń w 2017 r.

Oczywiście, poza płatnymi i darmowymi DLC możemy także liczyć na aktualizacje, oferujące nowy sprzęt, funkcje i tryby. Do sieci wyciekły informacje o zmianach jakie wprowadzi patch 1.1, który ukaże się w dniu debiutu rynkowego gry. Aktualizacja znacząco przerobi menu i interfejs oraz poprawi grafikę, w tym jakość SSAO. Wprowadzone zostaną także nowe samouczki. Nie zabraknie również poprawek błędów. Wszystkie te ulepszenia powstały na bazie danych i opinii uzyskanych w trakcie otwartej bety.

Przypomnijmy, że premiera Tom Clancy’s The Division zaplanowana została na 8 marca i gra ukaże się równocześnie na pecetach, Xboksie One i PlayStation 4. Na wszystkich tych platformach sprzętowych otrzymamy lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

  1. Graliśmy w Tom Clancy's The Division - my, zrujnowany Nowy Jork i horda bandytów
  2. Tom Clancy’s The Division – oficjalna strona gry
  3. Tom Clancy's The Division - kompendium wiedzy