Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2016, 20:56

autor: Maiman

Paragon - MOBA twórców Gears of War od 18 marca we wczesnym dostępie

W Paragon – grę typu MOBA tworzoną przez Epic Games – od 18 marca będzie można zagrać w programie Steam Early Access. Możliwość przetestowania tytułu otrzymają osoby, które zakupiły grę przedpremierowo w ramach jednego z pakietów założycielskich (Founder's Packs). Pozostali gracze pierwszą okazję do zabawy otrzymają latem, kiedy wystartuje otwarta beta produkcji.

Paragon – nową grę typu MOBA tworzoną przez Epic Games – będzie można zakupić w przedsprzedaży od 14 marca bieżącego roku. Za 19,99 Euro (ok. 87 złotych) możliwe stanie się nabycie Founder’s Pack, którego posiadanie to niezbędny warunek otrzymania dostępu do gry w systemie Early Access. W takiej formie tytuł pojawi się 18 marca. Latem bieżącego roku rozpoczęta zostanie natomiast otwarta beta – dołączenie do niej nie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Paragon sprzedawany będzie w trzech wersjach:

  • wspomniany Founder’s Pack oferować będzie wczesnodostępową wersję gry, a także pakiet dodatkowych skórek i ulepszeń;
  • Challenger Pack (59,99 Euro, ok. 260 złotych) zawierać będzie duży zestaw skórek, rzadkich przedmiotów i ulepszeń;
  • Master Pack (99,99 Euro, ok. 434 złote), w którego skład – oprócz tego co oferuje Challenger Pack – wejdzie dodatkowo Founder’s Pack, mogący posłużyć jako prezent dla znajomego.

Szczegółowa zawartość paczek wciąż nie jest znana, nie wiadomo zatem, czy w zadowalającym stopniu usprawiedliwi wysokie ceny dwóch ostatnich.

Sama gra ma stawiać jednak na uczciwą, nieuzależnioną od grubości portfela rywalizację, co zasugerował jeden z deweloperów, Steve Superville. Stwierdził, że wszyscy dostępni w grze bohaterowie są i pozostaną darmowi, by zapewnić rozgrywce odpowiedni balans i nie skazywać mniej zamożnych graczy na wykluczenie. Paragon opierać ma się na współrywalizacji i stopniowym zdobywaniu doświadczenia „na równych zasadach”.

Paragon pozytywnie zaskakuje jakością oprawy graficznej. - MOBA twórców Gears of War od 18 marca we Wczesnym Dostępie. Otwarta beta ruszy latem - wiadomość - 2016-03-03
Paragon pozytywnie zaskakuje jakością oprawy graficznej.

Twórcy uzasadniają sam fakt oddania w ręce graczy wersji wczesnodostępowej potrzebą dopracowania tytułu, do czego – ich zdaniem – niezbędne jest uzyskanie odpowiedniego odzewu. Ponadto pozwoli to grającym na zapoznanie się z podstawowymi mechanikami obecnymi w grze, co zagwarantować ma opanowanie odpowiednich umiejętności w momencie wypuszczenia pełnej wersji na rynek.

Paragon dostępny będzie na komputerach PC oraz konsoli PlayStation 4. Dokładna data premiery produkcji pozostaje nieznana.