Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2016, 13:09

autor: Góral

Twórcy RuneScape zostaną sprzedani chińskiej firmie wydobywczej za 300 mln dolarów?

Brytyjskie studio Jagex, znane przede wszystkim z MMORPG RuneScape, prowadzi rozmowy dotyczące przejęcia przez nowego inwestora. Nie zdradzono szczegółów, ale niepotwierdzone informacje mówią, że deweloper zostanie wykupiony za 300 milionów dolarów przez chińską firmę wydobywczą Shandong Hongda Mining Co Ltd.

Strzelanka Block N Load to jedna z ostatnich gier studia Jagex. - Twórcy RuneScape zostaną sprzedani chińskiej firmie wydobywczej za 300 mln $? - wiadomość - 2016-03-16
Strzelanka Block N Load to jedna z ostatnich gier studia Jagex.

Ciekawe wieści napływają do nas z obozu studia Jagex, kojarzonego przez graczy przede wszystkim z MMORPG RuneScape. Do przejęcia dewelopera przymierza się bowiem chińska firma wydobywcza Shandong Hongda Mining Co Ltd. Nie znamy wszystkich szczegółów, ale przedstawiciel brytyjskiego producenta gier wideo potwierdził serwisowi Eurogamer, że faktycznie trwają negocjacje w sprawie sprzedaży. Dodatkowo na forum studia opublikowano krótki komunikat, w którym również przyznano, że coś jest na rzeczy, ale nie wiadomo, jaki efekt przyniosą rozmowy. Zaznaczono jednak, że cokolwiek się stanie w przyszłości, plany firmy - zakładające wydanie NXT, Zeah, Chronicle: RuneScape Legends, God Wars Dungeon 2 i RuneScape: Idle Adventures - się nie zmienią. Na ten moment to wszystko, co wiemy. Nieoficjalnie mówi się jeszcze, że transakcja opiewać ma na 300 milionów dolarów, a Jagex potrzebny jest firmie wydobywczej do „transformacji biznesowej”.

Twórcy RuneScape zostaną sprzedani chińskiej firmie wydobywczej za 300 mln $? - ilustracja #2

Jagex to jeden z najbardziej znanych brytyjskich deweloperów i wydawców gier wideo. Firma została założona w 2001 roku, a obecnie zatrudnia około 500 osób. Studio ma na swoim koncie szereg mniej i bardziej udanych projektów, z których absolutnym hitem jest darmowe MMORPG RuneScape, mogące się pochwalić ponad 200 milionami zarejestrowanych użytkowników.

Oprócz tego Jagex wyprodukowało takie tytuły jak Block N Load, Ace of Spades czy też Transformers Universe. Ostatni z wymienionych był dostępny od lipca 2014 roku w ramach otwartych beta testów, jednak okazało się, że nie cieszy się zbyt wielką popularnością wśród graczy i po kilku miesiącach został porzucony.