Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Ace of Spades (PC)
OkładkaAce of Spades (PC)

Ace of Spades PC

Ace of Spades to wyprodukowana przez studio Jagex strzelanka, która łączy mechanizmy typowe dla multiplayerowych FPS-ów z elementami budowniczymi znanymi z Minecrafta. Podczas wieloosobowych bitew gracze mogą wznosić dowolne budowle i niszczyć te już istniejące.

Akcji | FPP | sandbox | FPS | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ace of Spades Premiera PC

12grudnia2012

producent: Jagex Ltd. wydawca: Jagex Ltd. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Ace of Spades

Cube World

Ravenfield

Block N Load

Ace of Spades to sieciowa strzelanka oparta na silniku voxelowym. Produkcja powstała w studiu Jagex, czyli zespole znanym przede wszystkim ze stworzenia niezwykle popularnego MMORPG Runescape.

Gra jest nastawiona na potyczki wieloosobowe, w których na jednej mapie bawić się mogą maksymalnie 32 osoby. Autorzy zaoferowali wiele różnorodnych klas postaci, z których każda posiada własne unikalne zdolności. Tym, co odróżnia grę od tradycyjnych strzelanek jest zbudowany z voxeli teren, który możemy samodzielnie kształtować poprzez wznoszenie nowych struktur oraz niszczenie otoczenia. Takie zagrywki jak np. budowanie fortec oraz mostów czy drążenie podziemnych tuneli są tutaj stałym składnikiem większości meczów i pod koniec bitwy mapy wyglądają zupełnie inaczej niż na jej początku. Wszystkie struktury budowane są z małych klocków. Przy każdym respawnie gracze otrzymują określoną liczbę materiałów budowlanych, co powoduje, że każdą konstrukcję trzeba dobrze przemyśleć. Jednocześnie światem gry rządzi silnik fizyczny, więc np. most zburzymy niszcząc jego podstawę.

Produkcja oparta jest na darmowym prototypie pod tym samym tytułem, który w ciągu roku zgromadził ponad 2,5 miliona użytkowników. W porównaniu z pierwowzorem wersja komercyjna została kompletnie przebudowana i oferuje znacznie lepszą grafikę oraz masę świeżych elementów, wśród których nie zabrakło nowych typów uzbrojenia oraz dodatkowych trybów rozgrywki.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-32  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 216 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.4 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Ace of Spades: Odpowiednia dla każdego wieku.

Ace of Spades Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 200 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7