Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Ace of Spades (PC)

Ace of Spades PC

Ace of Spades to wyprodukowana przez studio Jagex strzelanka, która łączy mechanizmy typowe dla multiplayerowych FPS-ów z elementami budowniczymi znanymi z Minecrafta. Podczas wieloosobowych bitew gracze mogą wznosić dowolne budowle i niszczyć te już istniejące.

Akcji | FPP | sandbox | FPS | indie

PC Windows
Okładka Ace of Spades (PC)

producent: Jagex Ltd.

wydawca: Jagex Ltd.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12grudnia2012

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ace of Spades to sieciowa strzelanka oparta na silniku voxelowym. Produkcja powstała w studiu Jagex, czyli zespole znanym przede wszystkim ze stworzenia niezwykle popularnego MMORPG Runescape.

Gra jest nastawiona na potyczki wieloosobowe, w których na jednej mapie bawić się mogą maksymalnie 32 osoby. Autorzy zaoferowali wiele różnorodnych klas postaci, z których każda posiada własne unikalne zdolności. Tym, co odróżnia grę od tradycyjnych strzelanek jest zbudowany z voxeli teren, który możemy samodzielnie kształtować poprzez wznoszenie nowych struktur oraz niszczenie otoczenia. Takie zagrywki jak np. budowanie fortec oraz mostów czy drążenie podziemnych tuneli są tutaj stałym składnikiem większości meczów i pod koniec bitwy mapy wyglądają zupełnie inaczej niż na jej początku. Wszystkie struktury budowane są z małych klocków. Przy każdym respawnie gracze otrzymują określoną liczbę materiałów budowlanych, co powoduje, że każdą konstrukcję trzeba dobrze przemyśleć. Jednocześnie światem gry rządzi silnik fizyczny, więc np. most zburzymy niszcząc jego podstawę.

Produkcja oparta jest na darmowym prototypie pod tym samym tytułem, który w ciągu roku zgromadził ponad 2,5 miliona użytkowników. W porównaniu z pierwowzorem wersja komercyjna została kompletnie przebudowana i oferuje znacznie lepszą grafikę oraz masę świeżych elementów, wśród których nie zabrakło nowych typów uzbrojenia oraz dodatkowych trybów rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-32  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 215 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.4 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Gry podobne do Ace of Spades

Wymagania wiekowe Ace of Spades

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Ace of Spades

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 200 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Voxelowa strzelanka Ace of Spades trafiła do sprzedaży na Steam
Voxelowa strzelanka Ace of Spades trafiła do sprzedaży na Steam

wiadomość13 grudnia 2012

Do sprzedaży trafiła właśnie najnowsza produkcja studia Jagex, czyli Ace of Spades. Jest to sieciowa strzelanka, w której zabawę uatrakcyjnia możliwość wznoszenia i burzenia struktur zbudowanych z małych voxelowych klocków.

Ace of Spades - data premiery oraz zwiastun mieszanki FPS-a i Minecrafta
Ace of Spades - data premiery oraz zwiastun mieszanki FPS-a i Minecrafta

wiadomość6 grudnia 2012

Poznaliśmy oficjalną datę premiery gry Ace of Spades, określanej często jako dość nietypową mieszankę pierwszoosobowej strzelaniny i Minecrafta. W najnowsze dzieło studia Jagex będziemy mogli zagrać już za kilka dni.

Jagex zapowiedział Ace of Spades - mieszankę Minecrafta i gry FPS
Jagex zapowiedział Ace of Spades - mieszankę Minecrafta i gry FPS

wiadomość2 listopada 2012

Znane z popularnego MMORPG Runescape studio Jagex zapowiedziało projekt Ace of Spades. Ma to być nastawiony na tryb multiplayer FPS, w którym bitwy rozgrywane będą w stworzonym z voxeli świecie, a kluczową rolę odegra budowanie i niszczenie struktur.