Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2012, 14:20

Jagex zapowiedział Ace of Spades - mieszankę Minecrafta i gry FPS

Znane z popularnego MMORPG Runescape studio Jagex zapowiedziało projekt Ace of Spades. Ma to być nastawiony na tryb multiplayer FPS, w którym bitwy rozgrywane będą w stworzonym z voxeli świecie, a kluczową rolę odegra budowanie i niszczenie struktur.

Ace of Spades zadebiutuje w przyszły miesiącu - 2012-11-02
Ace of Spades zadebiutuje w przyszły miesiącu

Jagex to studio znane przede wszystkim ze stworzenia niezwykle popularnego MMORPG Runescape. Firma od pewnego czasu inwestuje jednak również w inne projekty. Najnowszym z nich jest Ace of Spades, który najprościej można opisać jako mieszankę gry FPS i Minecrafta.

Produkcja oparta jest na darmowym prototypie pod tym samym tytułem, który w ciągu roku zgromadził ponad 2,5 miliona użytkowników. W porównaniu z pierwowzorem wersja komercyjna została kompletnie przebudowana i zaoferuje znacznie lepszą grafikę oraz masę świeżych elementów, wśród których nie zabraknie nowych typów uzbrojenia oraz dodatkowych trybów rozgrywki.

Ace of Spades ma być nastawionym na sieciowe potyczki FPS-em, w którym na jednej mapie bawić się będą maksymalnie 32 osoby. Autorzy szykują wiele różnorodnych klas postaci, z których każda posiadać ma własne unikalne zdolności. Tym, co odróżni grę od tradycyjnych strzelanek jest zbudowany z voxeli teren, który będziemy mogli samodzielnie kształtować poprzez wznoszenie nowych struktur oraz niszczenie otoczenia. Takie zagrywki jak np. budowanie fortec oraz mostów czy drążenie podziemnych tuneli mają być stałym składnikiem większości meczów i pod koniec bitwy mapy mają wyglądać zupełnie inaczej niż na jej początku.

Wszystkie struktury budowane będą z małych klocków. Przy każdym respawnie gracze otrzymają określoną liczbę materiałów budowlanych, co spowoduje, że każdą konstrukcję trzeba będzie dobrze przemyśleć. Jednocześnie światem gry rządzić ma silnik fizyczny, więc np. most zburzymy niszcząc jego podstawę.

Ace of Spades powstaje wyłącznie z myślą o pecetach i wydany zostanie na platformie dystrybucji elektronicznej Steam. Premierę zaplanowano na grudzień tego roku.

Jagex zapowiedział Ace of Spades - mieszankę Minecrafta i gry FPS - ilustracja #4 Ace of Spades to nie jedyna produkcja, którą łączy elementy gier FPS i sandboksów w stylu Minecrafta. Na podobnych fundamentach zbudowany jest również przeglądarkowy projekt Brick-Force, który wyszedł z bety w lipcu tego roku. Konfrontacja między tytułami zapowiada się bardzo ciekawie.