Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2012, 14:15

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Pixeljunk 1-6, XCOM: Enemy Unknown, Portal 2) 2/11/12

Dziś piszemy m.in. o zapowiedzi Pixeljunk 1-6, dacie wydania polskiej wersji językowej XCOM: Enemy Unknown na konsolach, dodatku DLC do gry Portal 2 wprowadzającym obsługę PlayStation Move, a także wersji demonstracyjnej DMC: Devil May Cry. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

A Virus Named TOM

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę A Virus Named TOM. Dzieło studia Misfits Attic możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Produkcja kosztuje 3,24 euro (ok. 13 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Portal 2

6 listopada w amerykańskiej wersji usługi PlayStation Network zadebiutuje dodatek DLC In Motion do gry Portal 2, który prawdopodobnie dzień później stanie się dostępy także na europejskim PlayStation Network. W jego skład wejdzie 20 nowych poziomów, w których będziemy mogli sterować za pomocą kontrolera PlayStation Move. Przy okazji obsługa PlayStation Move zostanie wprowadzona we wszystkich poziomach dostępnych w trybie dla jednego gracza i w kooperacji. Cena dodatku DLC została ustalona na poziomie 9,99 dolarów (ok. 32 złote bez podatku VAT).

XCOM: Enemy Unknown

Firma Cenega poinformowała, że gra XCOM: Enemy Unknown w polskiej wersji językowej na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 zadebiutuje 9 listopada. W tej chwili produkcja studia Firaxis Games jest spolszczona tylko na PC - konsolowe edycje są dostępne w sklepach w angielskiej wersji językowej.

Kung Fu Superstar

W serwisie Kickstarter rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na dokończenie produkcji gry akcji Kung Fu Superstar od studia Kinesthetic Games. Wcielimy się w niej w Danny’ego Chenga – młodego kaskadera odgrywającego filmową rolę wojownika kung fu. Gra ma ukazać się wyłącznie na Xboksie 360 z obsługą tradycyjnego kontrolera oraz Kinecta. Twórcy zwracają szczególną uwagę na możliwość wykorzystania tego drugiego urządzenia, zapowiadając dokładne odwzorowanie ruchów gracza i możliwość nauczenia się prawdziwych technik kung fu. Deweloper na dokończenie produkcji potrzebuje 200 tysięcy funtów. Na razie zebrano niecałe 10 tysięcy funtów, a do końca akcji pozostały jeszcze 32 dni.

Sons of Anarchy

Kurt Sutter (twórca serialu Synowie Anarchii) poinformował za pośrednictwem Twittera, że nie będzie dalej próbował doprowadzić do stworzenia gry na podstawie jego dzieła. Wygląda na to, że żaden z wydawców nie był zainteresowany wypuszczeniem na rynek Sons of Anarchy, więc projekt musiał pójść do kosza.

Steam Greenlight

Firma Valve ogłosiła, że 30 listopada ogłoszony zostanie kolejny zestaw gier, które trafią do sprzedaży w serwisie dystrybucji cyfrowej Steam dzięki usłudze Steam Greenlight. Podobno mowa o przynajmniej dziesięciu nowych produkcjach oraz pięciu programach. Steam Greenlight to specjalna platforma, na której twórcy mogą umieszczać swoje dzieła i prosić graczy o głosy przyczyniające się do tego, że dany tytuł trafi oficjalnie do sprzedaży na Steamie.

Pixeljunk 1-6

Studio Q-Games zapowiedziało grę Pixeljunk 1-6 (tytuł roboczy) – kolejną odsłonę serii zręcznościówek znanych głównie posiadaczom PlayStation 3 (choć PixelJunk Eden niedawno ukazał się także na PC). Na razie nie znamy żadnych szczegółów na temat Pixejunk 1-6 poza tym, że tytuł ukaże się w 2013 roku na PC. Twórcy będą na bieżąco informować o postępach w procesie produkcji za pośrednictwem oficjalnego bloga.

Screen jest na razie jedyną wskazówką, czym może być Pixeljunk 1-6 - 2012-11-02
Screen jest na razie jedyną wskazówką, czym może być Pixeljunk 1-6

DMC: Devil May Cry

Firma Capcom ogłosiła, że wersja demonstracyjna gry DMC: Devil May Cry zadebiutuje 20 listopada bieżącego roku w usłudze Xbox Live i dzień później na europejskim PlayStation Network. Szczegóły na temat zawartości dema nie są znane – nie wiadomo również, czy kiedykolwiek stanie się ono dostępne dla posiadaczy pecetów. DMC: Devil May Cry na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 zadebiutuje 15 stycznia 2013 roku, a wersja na PC ukaże się w późniejszym terminie.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: