Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPS3
Okładka A Virus Named TOM (PC)
OkładkaA Virus Named TOM (PC)

A Virus Named TOM

Gra logiczno-zręcznościowa polegająca na scalaniu porozrzucanych fragmentów łącza w celu zainfekowania kolejnych urządzeń.

Logiczne | science fiction | 2D | elementy zręcznościowe | indie

A Virus Named TOM Premiera

anulowana

PS3

1sie2012

PC

A Virus Named TOM to niezależna produkcja studia Misfits Attic łącząca w sobie elementy gry logicznej oraz zręcznościowej. Jej akcja rozgrywa się w świecie przyszłości zdominowanym przez nowe technologie pokroju robopsa czy teleporterów. Ich wynalazca pracował dla wielkiej korporacji zajmującej się wdrażaniem tych rozwiązań, ale w związku z coraz większą abstrakcyjnością jego kolejnych projektów uznano, że oszalał i postanowiono wyrzucić go z pracy. Rozzłoszczony naukowiec postanowił zemścić się na swoich byłych pracodawcach i stworzył wirusa mającego za zadanie zniszczenie wszystkich produkowanych przez firmę urządzeń.

To właśnie gracze wcielają się w rolę tytułowego wirusa TOMa. W ramach kampanii dla pojedynczego gracza pokonujemy pięćdziesiąt poziomów. W trakcie zabawy nasze zadanie polega na poruszaniu się po planszy wypełnionej porozrzucanymi fragmentami łącza. Staramy się obracać poszczególne kafelki w ten sposób, aby połączyć znajdujące się na ekranie elementy i tym samym zainfekować kolejne urządzenie. W początkowych etapach walczymy tylko z czasem. W momencie wykrycia naszych poczynań przez korporację, tworzy ona specjalne algorytmy ukazane w formie niewielkich robocików przypominających pająki. Kontakt z nimi oznacza natychmiastowe unicestwienie wirusa.

Oprócz podstawowej kampanii twórcy przygotowali rozbudowany tryb zabawy dla maksymalnie czterech graczy na jednym ekranie. W zależności od naszych preferencji możemy skupić się na wykonywaniu pięćdziesięciu misji kooperacyjnych i podzielić między siebie zadania w celu jak najszybszego ukończenia danego poziomu. Dla entuzjastów rywalizacji udostępniono osobny rodzaj rozgrywki Versus polegający na zajmowaniu kolejnych fragmentów planszy kosztem rywali. Raz zabrane terytorium możemy odbić wykorzystując np. specjalne bomby.

Gra A Virus Named TOM posiada dwuwymiarową oprawę graficzną. Dominują w niej ciemne, granatowe tła rozświetlane zielonymi wiązkami zainfekowanych łącz. Z kolei scenki przerywnikowe są utrzymane w humorystycznej, kreskówkowej stylistyce.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe A Virus Named TOM: Odpowiednia dla każdego wieku.

A Virus Named TOM Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5900 XT lub lepsza)
  • 350 MB HDD
  • Windows XP/Vista SP2/7/8
PC
PS3