Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2012, 14:29

autor: Olek

The Elder Scrolls V: Skyrim - Dawnguard na PC od dziś do kupienia w Polsce

Po trzech miesiącach czekania komputerowi gracze w Polsce otrzymali wreszcie możliwość zagrania w dodatek Dawnguard do gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Firma Cenega Poland poinformowała, że w sklepach można już nabyć pudełkowe wydanie rozszerzenia w pełnej polskiej wersji językowej (z dubbingiem).

Na wampiry mówiące po polsku fani gry The Elder Scrolls V: Skyrim czekali trzy miesiące. - 2012-11-02
Na wampiry mówiące po polsku fani gry The Elder Scrolls V: Skyrim czekali trzy miesiące.

Od premiery „wampirzego” dodatku do The Elder Scrolls V: Skyrim na Steamie minęły trzy miesiące. Do tej pory jednak komputerowi gracze w Polsce musieli obejść się smakiem z powodu blokady regionalnej. W zamian za cierpliwość firma Cenega Poland obiecała przygotować profesjonalną polonizację i słowa dotrzymała, choć przyznać trzeba, że trwało to dosyć długo.

Dzisiaj „pudełkowa” edycja rozszerzenia Dawnguard powinna pojawić się na półkach największych sieci handlowych (Saturn, MediaMarkt i Empik), a od poniedziałku dostępna będzie także w mniejszych punktach sprzedaży.

Sugerowana cena dodatku wynosi 69,99 zł. W pudełku próżno jednak szukać płyty z rozszerzeniem. Zamiast tego nabywcy znajdą kartę z kodem do pobrania zawartości z Internetu oraz instrukcję instalacji.

The Elder Scrolls V: Skyrim - Dawnguard od dziś do kupienia w Polsce - ilustracja #2

Dawnguard jest pierwszym dużym dodatkiem do gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Rozszerzenie ukazało się 26 czerwca z czasową wyłącznością dla użytkowników konsoli Xbox 360. W sierpniu firma Bethesda Softworks udostępniła tytuł na pecetach (z wyłączeniem niektórych regionów, w tym Polski). W cierpliwość muszą jeszcze uzbroić się posiadacze konsoli PlayStation 3. Premiera dodatku na tej platformie sprzętowej nastąpi najprawdopodobniej dopiero z początkiem przyszłego roku.

  1. Dawnguard – recenzja pierwszego dodatku do gry The Elder Scrolls V: Skyrim
  2. Oficjalna strona internetowa serii The Elder Scrolls