Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2012, 09:24

autor: luckie

The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard dostępny na Steamie, ale nie w Polsce

The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard pojawił się już na Steamie w wersji na PC. Niestety, na razie nie dla Polaków. Tak jak Skyrim, tak i dodatek do niego jest w naszym kraju niedostępny do kupienia przez Steam. Natomiast wersja na konsolę PlayStation 3 nie jest jeszcze gotowa.

The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard dostępny na Steamie, ale nie w Polsce - ilustracja #1
The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard

[AKTUALIZACJA] - Z nieoficjalnych, lecz dobrze poinformowanych źródeł wiemy, że Dawnguard w wersji angielskiej kompatybilny z polskim pudełkowym wydaniem, powinien pojawić się na platformie Steam w ciągu najbliższych godzin. Polska wersja językowa jest oczywiście planowana.

Jeszcze tydzień temu pisaliśmy o tym jak Pete Hines ze studia Bethesda Softworks zaniepokoił graczy, poddając w wątpliwość rychłą premierę The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard na PC i PlayStation 3, a tymczasem dodatek zagościł właśnie na PC za pośrednictwem usługi Steam. Amerykanie mogą go kupić za niecałe 20 dolarów.

Niestety, Steam nie udostępnia ani The Elder Scrolls V: Skyrim, ani The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard dla Polski. W tej chwili próbujemy się skontaktować z firmą Cenega Poland i dowiedzieć się jak wygląda sprawa dostępności Dawnguarda w naszym kraju. Gdy już poznamy szczegóły, damy Wam znać.

Jeśli chodzi o edycję Dawnguarda na PS3, ta nie jest jeszcze gotowa. Na blogu Bethesdy możemy przeczytać, że wersja na PS3 istnieje, ale wymaga pewnych szlifów. Może to i lepiej, że twórcy nie chcą na siłę wydać niedopracowanego produktu. Ci, którzy pamiętają kłopoty z płynnością Skyrima w wersji na PS3 z pewnością są wdzięczni, że Bethesda stara się uniknąć podobnych problemów z dodatkiem do niego. Pozostaje mieć nadzieję, że posiadacze konsoli Sony nie będą musieli długo czekać na Dawnguarda.

The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard jest pierwszym płatnym rozszerzeniem typu DLC do piątej części znakomitej serii gier cRPG studia Bethesda Softworks. Harkon, okrutny wampirzy lord, pragnie pogrążyć kontynent Tamriel w wiecznym morku. Dovahkiin staje przed wyborem – czy przyłączyć się do krwiopijcy i posiąść potęgę ciemności, czy sprzymierzyć się z zakonem łowców wampirów, tytułowym Dawnguard, aby powstrzymać zło. Dodatek swoją premierę na konsoli Xbox 360 miał 26 czerwca 2012 roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.