Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2012, 10:27

autor: luckie

The Elder Scrolls V: Skyrim - Dawnguard – premiera wersji PC i PS3 pod znakiem zapytania

Minął już miesiąc od wydania The Elder Scrolls V: Skyrim - Dawnguard na konsolę Xbox 360, a premiery wersji PC i PlayStation 3 ani widu, ani słychu. Pete Hines z Bethesda Softworks poinformował właśnie, że sytuacja ta jeszcze długo nie ulegnie zmianie.

The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard – premiera wersji PC i PS3 pod znakiem zapytania - ilustracja #1
The Elder Scrolls V: Skyrim - Dawnguard

Studio Bethesda Softworks, twórcy serii The Elder Scrolls, podpisali z firmą Microsoft umowę na czasową wyłączność na dwa pierwsze dodatki DLC do The Elder Scrolls V: Skyrim. Jak dotąd, w analogicznych sytuacjach (np. przy okazji Fallout: New Vegas – Krwawa Forsa) okres ten trwał około 30 dni. Premiera The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard, w wersji na konsolę Xbox 360 miała miejsce 26 czerwca. Od daty tej minął już miesiąc, zatem powinniśmy usłyszeć coś o wydaniu dodatku na pozostałe dwie platformy – PC i PlayStation 3. Tymczasem, wiceprezes działu Public Relations i Marketingu firmy Bethesda Softworks, Pete Hines, napisał na swoim koncie na Twitterze:

Nie zapowiadaliśmy Dawnguard na żadną inną platformę, ani nie wspominaliśmy, kiedy mielibyśmy podać taką wiadomość. Jak będą jakieś nowiny, na pewno Wam o tym powiem.

Czy to oznacza, że The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard nie pojawi się na PC i PS3? Aż tak pesymistycznej wersji wydarzeń bym nie zakładał. Niestety, brak wiążącej daty premiery sprawia, że na wspomniane edycje dodateku przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, prawdopodobnie nawet kilka miesięcy.

The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard jest pierwszym oficjalnym rozszerzeniem piątej części popularniej serii gier cRPG. Ponownie wcielamy się w rolę legendarnego łowcy smoków, by tym razem stawić czoła zagrożeniu ze strony Lorda Wampirów pragnącego sprowadzić na kontynent Tamriel wieczną ciemność. Czy dołączysz do zakonu Dawnguard, by powstrzymać zło? A może opowiesz się po stronie krwiopijcy i spowijesz świat w mroku? Tak, czy inaczej, na gracza czeka około 10-20 godzin zabawy oraz nowy wątek fabularny, lokacje, przedmioty, broń i przeciwnicy.

Z dobrych wieści: posiadacze The Elder Scrolls V: Skyrim na PS3 mogą spodziewać się rychłego wydania łatki z numerem 1.7. Wprowadzi ona do gry wszystkie elementy zawarte w poprawce 1.6 (między innymi walkę z końskiego grzbietu), która z pewnych wzgledów ominęła tę platformę. Ma ona też naprawić poważny problem z płynnością, jaki przez długi czas utrudniał wielu graczom zabawę w Skyrim na konsoli Sony. Patch jest już dostępny w wersji beta dla pecetowców do pobrania ze Steam. Niedługo pojawi się także na konsolę Xbox 360.