Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2012, 10:27

autor: luckie

The Elder Scrolls V: Skyrim - Dawnguard – premiera wersji PC i PS3 pod znakiem zapytania

Minął już miesiąc od wydania The Elder Scrolls V: Skyrim - Dawnguard na konsolę Xbox 360, a premiery wersji PC i PlayStation 3 ani widu, ani słychu. Pete Hines z Bethesda Softworks poinformował właśnie, że sytuacja ta jeszcze długo nie ulegnie zmianie.

The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard – premiera wersji PC i PS3 pod znakiem zapytania - ilustracja #1
The Elder Scrolls V: Skyrim - Dawnguard

Studio Bethesda Softworks, twórcy serii The Elder Scrolls, podpisali z firmą Microsoft umowę na czasową wyłączność na dwa pierwsze dodatki DLC do The Elder Scrolls V: Skyrim. Jak dotąd, w analogicznych sytuacjach (np. przy okazji Fallout: New Vegas – Krwawa Forsa) okres ten trwał około 30 dni. Premiera The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard, w wersji na konsolę Xbox 360 miała miejsce 26 czerwca. Od daty tej minął już miesiąc, zatem powinniśmy usłyszeć coś o wydaniu dodatku na pozostałe dwie platformy – PC i PlayStation 3. Tymczasem, wiceprezes działu Public Relations i Marketingu firmy Bethesda Softworks, Pete Hines, napisał na swoim koncie na Twitterze:

Nie zapowiadaliśmy Dawnguard na żadną inną platformę, ani nie wspominaliśmy, kiedy mielibyśmy podać taką wiadomość. Jak będą jakieś nowiny, na pewno Wam o tym powiem.

Czy to oznacza, że The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard nie pojawi się na PC i PS3? Aż tak pesymistycznej wersji wydarzeń bym nie zakładał. Niestety, brak wiążącej daty premiery sprawia, że na wspomniane edycje dodateku przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, prawdopodobnie nawet kilka miesięcy.

The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard jest pierwszym oficjalnym rozszerzeniem piątej części popularniej serii gier cRPG. Ponownie wcielamy się w rolę legendarnego łowcy smoków, by tym razem stawić czoła zagrożeniu ze strony Lorda Wampirów pragnącego sprowadzić na kontynent Tamriel wieczną ciemność. Czy dołączysz do zakonu Dawnguard, by powstrzymać zło? A może opowiesz się po stronie krwiopijcy i spowijesz świat w mroku? Tak, czy inaczej, na gracza czeka około 10-20 godzin zabawy oraz nowy wątek fabularny, lokacje, przedmioty, broń i przeciwnicy.

Z dobrych wieści: posiadacze The Elder Scrolls V: Skyrim na PS3 mogą spodziewać się rychłego wydania łatki z numerem 1.7. Wprowadzi ona do gry wszystkie elementy zawarte w poprawce 1.6 (między innymi walkę z końskiego grzbietu), która z pewnych wzgledów ominęła tę platformę. Ma ona też naprawić poważny problem z płynnością, jaki przez długi czas utrudniał wielu graczom zabawę w Skyrim na konsoli Sony. Patch jest już dostępny w wersji beta dla pecetowców do pobrania ze Steam. Niedługo pojawi się także na konsolę Xbox 360.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.