Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2012, 09:20

autor: Hed

Warface trafi za Zachód dzięki kooperacji firm Crytek i Trion Worlds

Crytek i Trion Worlds przeniosą grę Warface na nowe rynki. Strzelanka free-to-play od twórców serii Crysis trafi miedzy innymi do Ameryki Północnej i Europy.

Warface trafi za Zachód dzięki kooperacji firm Crytek i Trion Worlds - ilustracja #1
Trion Worlds pomoże w przeniesieniu gry Warface na nowe rynki.

Firmy Crytek i Trion Worlds zajmą się przeniesieniem gry Warface na nowe rynki. Strzelanka free-to-play, dostępna od paru miesięcy w wersji rosyjskiej, będzie wspierana także w Ameryce Północnej, Europie, Turcji, Australii oraz Nowej Zelandii. Produkcja skorzysta z platformy dedykowanej graczom GFACE, którą stworzył Crytek. Opiekę nad nią obejmie ekipa z Trion Worlds, znana między innymi z gry MMO Rift. Data startu tej edycji nie została podana.

Cevat Yerli, szef i założyciel Crytek, twierdzi, że wybór Trion Worlds jako partnera jest uzasadniony dotychczasowymi doświadczeniami firmy. Lars Buttler z Trion Worlds wyraził za to radość z możliwości współpracowania z niemieckim deweloperem przy tak dobrej produkcji, która niedawno wygrała rosyjskie nagrody KRI w kategoriach „najlepsza gra” i „najlepsza grafika”. Warface ma już ponad 2 miliony zarejestrowanych użytkowników w samej Rosji.

Warface to strzelanka free-to-play umiejscowiona w nieodległej przyszłości. Gracze wcielają się w najemników podejmujących misje PvE i PvP. Pierwszy typ to zadania kooperacyjne, w których grupa uczestników zmaga się z żołnierzami prowadzonymi przez sztuczną inteligencję. Drugi to ogólna nazwa dla kilku trybów współzawodnictwa. Wszystko to jest dostępne za darmo, chociaż w grze pojawiają się mikrotransakcje ułatwiające rozwój i samą rozgrywkę.

  1. Oficjalna strona Warface
  2. Gramy w Warface