Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2012, 12:20

Voxelowa strzelanka Ace of Spades trafiła do sprzedaży na Steam

Do sprzedaży trafiła właśnie najnowsza produkcja studia Jagex, czyli Ace of Spades. Jest to sieciowa strzelanka, w której zabawę uatrakcyjnia możliwość wznoszenia i burzenia struktur zbudowanych z małych voxelowych klocków.

Ace of Spades trafiło do sprzedaży na Steam. - Voxelowa strzelanka Ace of Spades trafiła do sprzedaży na Steam - wiadomość - 2012-12-13
Ace of Spades trafiło do sprzedaży na Steam.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na serwisie Steam zadebiutowała właśnie gra Ace of Spades, czyli sieciowa strzelanka wzbogacona elementami zaczerpniętymi z voxelowych sandboxów pokroju Minecrafta. Jest to produkcja brytyjskiego studia Jagex, znanego przede wszystkim ze stworzenia niezwykle popularnego MMORPG Runescape.

  1. Ace of Spades na serwisie Steam
  2. Ace of Spades – oficjalna strona gry

Cena gry ustalona została na poziomie 7,99 euro, czyli w przeliczeniu niecałe 33 zł. Przed dokonaniem zakupu warto zapoznać się z wymaganiami sprzętowymi:

Minimalne wymagania sprzętowe

  1. Procesor: Pentium 4 2.0 GHz
  2. Pamięć RAM: 2 GB
  3. Karta graficzna: Nvidia GeForce z serii 8800
  4. System operacyjny: Windows XP, Windows Vista , Windows 7, Windows 8

Niestety, twórcy nie podali rekomendowanych wymagań sprzętowych.

Ace of Spades to nastawiona na sieciowe potyczki strzelanka, w której na jednej mapie bawić się mogą maksymalnie 32 osoby. Cechą szczególną tej produkcji jest wykorzystanie voxeli do konstrukcji wszystkich terenów. Pozwala to na destrukcję praktycznie każdego elementu otoczenia. Istotną rolę odgrywa też budowanie własnych struktur. Powoduje to, że w trakcie rozgrywki często natrafiamy np. na wzniesione przez towarzyszy z oddziału fortece lub wydrążone przez wrogów tunele. W przeciwieństwie jednak do Minecrafta, światem Ace of Spades rządzi silnik fizyczny, co znacząco ułatwia burzenie obecnych na mapie struktur.

Warto wspomnieć, że gra zbudowana jest na fundamentach ustanowionych przez darmową produkcję pod tym samym tytułem. Tamten prototyp okazał się sporym sukcesem i w ciągu roku zgromadził ponad 2,5 mln użytkowników. W porównaniu z pierwowzorem wersja komercyjna oferuje m.in. znacznie lepszą grafikę oraz masę dodatkowych elementów. Autorzy przygotowali pięć trybów rozgrywki, wśród których znalazł się zarówno tradycyjny drużynowy deatchmatch jak i szalenie popularny obecnie w strzelankach Zombie Mode.