Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2012, 12:25

autor: Sarge

Diablo III piątą najczęściej wpisywaną frazą w wyszukiwarce Google

Na piątym miejscu najczęściej wpisywanych fraz w wyszukiwarce Google w 2012 roku znalazła się gra Diablo III, będąc jedynym odniesieniem do naszej branży w czołowej dziesiątce rankingu. Użytkownicy Google w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy najczęściej potrzebowali informacji na temat piosenkarki Whitney Houston.

Firma Google udostępniła zestawienie dziesięciu najczęściej wpisywanych fraz w wyszukiwarce Google w 2012 roku. W tym elitarnym gronie znalazła się gra Diablo III, stając się tym samym najczęściej wyszukiwaną produkcją reprezentującą naszą branżę.

Powyższa informacja być może nie ma wielkiego znaczenia z punktu widzenia przeciętnego gracza, ale pokazuje za to ogromną siłę marki Diablo. Użytkownicy Google w mijającym roku częściej używali tylko czterech fraz: Whitney Houston, Gangnam Style, Hurricane Sandy oraz iPad 3. Pełna lista prezentuje się następująco:

 1. 1. Whitney Houston
 2. 2. Gangnam Style
 3. 3. Hurricane Sandy
 4. 4. iPad 3
 5. 5. Diablo 3
 6. 6. Kate Middleton
 7. 7. Olympics 2012
 8. 8. Amanda Todd
 9. 9. Michael Clarke Duncan
 10. 10. BBB12

Diablo III to kolejna część najbardziej popularnej serii hack’n’slash, która na całym świecie ukazała się 15 maja bieżącego roku, bijąc wszelkie rekordy sprzedaży na PC. W półtora miesiąca od premiery sprzedano ponad 10 milionów egzemplarzy gry. Według wczorajszych doniesień, firma Blizzard testuje obecnie konsolową wersję gry, choć jest jeszcze za wcześnie, by mówić o „oficjalnym projekcie”.

 1. Diablo III na stronie internetowej Battle.net