Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2012, 16:07

autor: Aver

Diablo III najszybciej sprzedającą się grą na PC w historii

Firma Blizzard poinformowała w oficjalnym komunikacie prasowym, że po tygodniu obecności na rynku Diablo III trafiło do 6,3 milionów nabywców na całym świecie. W ciągu pierwszych 24 godzin od premiery produkcja sprzedała 3,5 miliona egzemplarzy.

Firma Blizzard opublikowała dziś dane dotyczące wyników sprzedaży gry Diablo III w ciągu pierwszych dni po premierze. Niespotykane dotychczas oczekiwanie, tysiące zamówień przedpremierowych i długie kolejki do sklepów o północy 15 maja przyczyniły się do ustanowienia rekordu najszybciej sprzedającej się gry na PC w historii – tytuł w 24 godziny po pojawieniu się w sklepach trafił do 3,5 miliona odbiorców. Nic więc dziwnego, że w wielu miastach Polski produkcja była niedostępna już w dniu premiery.

Co ciekawe, podana liczba nie uwzględnia 1,2 miliona cyfrowych kopii tytułu, dołączanych do roczego abonamentu w World of Warcraft. Łącznie 4,7 milionów osób wybrało się do świata Sanktuarium w dniu debiutu Diablo III na rynku. Dla porównania, poprzednią część serii Diablo w ciągu pierwszych 14 miesięcy po premierze nabyło 4 miliony klientów.

Diablo III najszybciej sprzedającą się grą na PC w historii - ilustracja #1

Łącznie, w oparciu o wewnętrzne dane firmy oraz raporty od lokalnych dystrybutorów, Blizzard podał do wiadomości, że Diablo III jak dotychczas sprzedało się w nakładzie 6,3 milionów egzemplarzy.

Komentując te wyniki, Mike Morhaime, szef i współzałożyciel spółki z Irvine, powiedział:

Nie muszę chyba mówić, że jesteśmy pozytywnie wstrząśnięci wiadomością, że tak wielu ludzi na całym świecie zapragnęło zaopatrzyć się w kopię Diablo III i przyłączyć się do gry, gdy tylko serwery zostały aktywowane. Jednocześnie jest nam przykro, że nasze przygotowania nie były wystarczające, tak aby każdy mógł bezproblemowo cieszyć się z zakupu. Pragnę raz jeszcze zapewnić, że staramy się robić wszystko, aby miliony graczy w Diablo III doświadczyły wspaniałych wrażeń podczas rozgrywki, a także podziękować fanom za ich nieustające wsparcie.

Morhaime przyznał także, że „ustanowienie nowego rekordu jest olbrzymim osiągnięciem”, ale nawiększym powodem do dumy dla twórców jest „pozytywna reakcja graczy na samą rozgrywkę w Diablo III; cieszymy się, że gra spełniła wysokie oczekiwania wielu osób”.

Z pewnością można było się spodziewać bardzo dobrych wyników sprzedaży najnowszego tytułu Blizzarda. Wskazywały na to chociażby informacje o pobiciu rekordu przedsprzedaży lub bardzo dużej popularności gry w sklepie internetowym Amazon. Jednakże chyba nikt do końca nie spodziewał się aż tak dobrego wyniku. Warto dodać, że niektórzy analitycy przewidywali, iż Diablo III sprzeda się w nakładzie 3,5 miliona egzemplarzy… w ciągu roku.

Ale to jeszcze nie koniec. Już 7 czerwca gra Blizzarda może poprawić ustanowiony przez siebie rekord. Tego dnia tytuł ma ukazać się w rosyjskiej wersji językowej u naszych wschodnich sąsiadów.