Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2012, 10:15

autor: Sarge

W półtora miesiąca sprzedano ponad 10 milionów egzemplarzy Diablo III

Firma Activision Blizzard ogłosiła, że gra Diablo III w półtora miesiąca od premiery sprzedała się w liczbie ponad 10 milionów egzemplarzy. To prawdziwie rewelacyjny wynik biorąc pod uwagę fakt, że długo oczekiwane dzieło Blizzarda jest dostępne tylko na PC.

Firma Activision Blizzard ogłosiła wyniki sprzedaży gry Diablo III w ramach raportu finansowego za drugi kwartał bieżącego roku. Produkcja studia Blizzard odniosła ogromny sukces na PC.

W raporcie pojawiła się informacja, że „do lipca ponad 10 milionów graczy wkroczyło do świata Sanktuarium”. Firma Activision Blizzard podsumowała okres od 1 kwietnia do 30 czerwca, więc powyższy wynik został zapewne uzyskany właśnie do ostatniego dnia czerwca włącznie. Oznaczałoby to, że gra Diablo III znalazła ponad 10 milionów nabywców w półtora miesiąca (premiera odbyła się 15 maja).

W półtora miesiąca sprzedano ponad 10 milionów egzemplarzy Diablo III - ilustracja #1
Do świata Sanktuarium wkroczyło już ponad 10 milionów graczy

Powyższe statystyki robią ogromne wrażenie biorąc pod uwagę fakt, że długo oczekiwany tytuł pojawił się tylko na PC, gdzie większość deweloperów może tylko pomarzyć o takich wynikach. Warto przypomnieć, że w ciągu tygodnia od premiery sprzedano 6,3 milionów egzemplarzy. Dodatkowo 1,2 miliona cyfrowych kopii otrzymały osoby, które wykupiły roczny abonament w grze World of Warcraft.

Diablo III to kolejna część najbardziej popularnej serii hack’n’slash, która na całym świecie ukazała się 15 maja bieżącego roku, bijąc wszelkie rekordy sprzedaży na PC. Popyt na długo oczekiwaną produkcję był tak duży, że w sklepach szybko zaczęło brakować egzemplarzy. Twórcy wciąż przygotowują wiele poprawek do swojego dzieła, w tym m.in. oczekiwaną zawartość dla wysokolevelowych postaci.