Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2012, 08:49

autor: Aver

Blizzard wstępnie testuje Diablo III na konsolach

Rob Pardo z firmy Blizzard przyznał w rozmowie z serwisem Polygon, że wersja gry Diablo III na konsole jest obecnie testowana w siedzibie dewelopera. Według niego jest jednak za wcześnie, aby mówić o „oficjalnym projekcie”. Zespół twórców pod wodzą Jaya Wilsona skupia się na razie na rozszerzaniu zawartości tytułu.

Ujęcie z intra do gry Diablo III - Blizzard wstępnie testuje Diablo III na konsolach - wiadomość - 2012-12-12
Ujęcie z intra do gry Diablo III
Diablo III na konsole
  • Temat pojawił się po raz pierwszy w 2009 roku;
  • Od tamtego czasu Blizzard zamieścił wiele ogłoszeń o pracę związanych z konsolową konwersją – pierwsze w listopadzie 2010 roku;
  • Gdyby powstał, Diablo III na konsole na pewno nie będzie bezpośrednią konwersją z PC.

W wypowiedzi dla serwisu Polygon Rob Pardo, dyrektor kreatywny firmy Blizzard, wyjawił, że bardzo wczesne wersje gry Diablo III na konsole są obecnie poddawane testom w siedzibie amerykańskiego dewelopera. Nie wiadomo, o jakie platformy sprzętowe konkretnie chodzi, a projekt nie uzyskał jeszcze statusu „oficjalnego”:

Wciąż badamy grunt. Mamy wczesne wersje, które testujemy. Liczymy na to, że z czasem projekt stanie się oficjalny, ale nie jesteśmy gotowi o tym mówić. Tak czy siak, gra wygląda świetnie.

Krótko mówiąc, nawet jeśli prace nad konsolową wersją Diablo III w siedzibie Blizzarda powoli posuwają się do przodu, to oficjalnie wciąż jesteśmy w punkcie wyjścia ze stycznia 2012 roku, kiedy to firma z Irvine potwierdziła, że „bada możliwość stworzenia konsolowej wersji tytułu”.

Serwis Polygon poprosił o komentarz w sprawie Jaya Wilsona, szefa zespołu pracującego nad Diablo III. Podkreślił on, że twórcy zajmują się obecnie „dodawaniem zawartości do gry” i pracują nad „czymś wielkim w świecie Diablo, o czym usłyszymy więcej w przyszłym roku. Prawdopodobnie chodzi o pierwsze rozszerzenie, o którym poinformował szef spółki Mike Morhaime podczas prezentacji ostatniego raportu finansowego koncernu Activision Blizzard.

Bliska oficjalna zapowiedź konsolowej wersji Diablo III na obecnym etapie wydaje się mało prawdopodobna. Jak przyznał sam Blizzard w lipcu tego roku, gra potrzebuje dodatkowej zawartości dla postaci wysokolevelowych i na tym głównie skupia się uwaga deweloperów. Jak na razie ich wysiłki idą w dobrym kierunku. Wilson poinformował, że ostatnia duża aktualizacja, oznaczona numerem 1.0.5, spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony graczy, a wielu z nich powróciło do świata Sanktuarium. Następnym znaczącym elementem, jaki zostanie dodany do Diablo III, będzie tryb PvP, o którym od końca września nie pojawiły się jednak żadne nowe wiadomości. Powinien on zadebiutować w aktualizacji 1.1.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.