Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2011, 10:08

autor: Kono

Sterowanie postacią w Diablo III za pomocą pada? Dlaczego nie!

Reżyser Diablo III, Jay Wilson, podzielił się wrażeniami z testowania gry za pomocą pada. W rozmowie z serwisem PC Gamer przyznał, że kontrolowanie postaci w ten sposób przynosi lepsze efekty.

Wszystko wskazuje na to, że firma Blizzard po raz kolejny delikatnie sugeruje, że Diablo III może się pojawić na konsolach. Tym razem chodzi o wypowiedź reżysera tytułu, Jay’a Wilsona, który podzielił się wrażeniami z eksperymentów polegających na kontrolowaniu gry za pomocą pada.

Po pierwszych testach z padem przypominającym ten od Xboksa 360 przyznałem, że kontrolowanie postaci wydało mi się lepsze niż za pomocą standardowego dla Diablo III zestawu” – powiedział w rozmowie z serwisem PC Gamer Jay Wilson. Zapewnił również, że jeśli firma Blizzard zdecyduje się na wydanie Diablo III na konsolach, to możliwość sterowania grą za pomocą pada pojawi się również w wersji na PC. Niemniej jednak, w dniu pecetowej premiery tytułu taka opcja nie będzie dostępna.

Sterowanie postacią w Diablo III za pomocą pada? Dlaczego nie! - ilustracja #1

Z pewnością jest to interesujące posunięcie ze strony firmy Blizzard. Weterani, walczący z pomiotami Diablo od kilku lat, raczej nie zrezygnują z kombinacji mysz+klawiatura. Taka opcja mogłaby jednak przypaść do gustu osobom, które nie miały styczności z serią Diablo i są przyzwyczajone do kontrolowania postaci właśnie za pomocą pada.

Przypominamy, że przedwczoraj wystartowały beta testy Diablo III. Uczestnicy mogą przejść część pierwszego aktu, wcielając w dowolną klasę postaci. Na łamach serwisu gry-online.pl przeczytacie nasze pierwsze wrażenia z bety Diablo III.

Nadal nie znamy oficjalnej daty premiery pełnej wersji gry. Twórcy nie wykluczyli jednak, że może się ona pojawić na półkach sklepowych w tym roku. Dystrybutorem produkcji studia Blizzard w Polsce będzie firma CD Projekt.