Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2012, 11:00

autor: Aver

Diablo III – jutro zostanie wprowadzony patch 1.0.5. Dużych zmian ciąg dalszy

Firma Blizzard zapowiedziała, że jutro zostanie udostępniony najnowszy patch do gry Diablo III, oznaczony numerem 1.0.5. To kolejna aktualizacja – po łatce 1.0.4 – która wprowadza liczne zmiany do rozgrywki, m.in. dzięki systemom siły potworów oraz Infernalnej Machiny.

Na oficjalnym, amerykańskim forum gry Diablo III pojawiła się informacja, że jutro świat Sanktuarium wzbogaci się o wersję 1.0.5. Aktualizacja zostanie wprowadzona w Europie podczas prac administracyjnych na serwerach. Zostaną one wyłączone o godzinie 3:00 czasu polskiego. Gracze będą mogli wznowić mordowanie armii płonących piekieł około godziny 13:00.

Diablo III – jutro zostanie wprowadzony patch 1.0.5. Dużych zmian ciąg dalszy - ilustracja #1
Barbarzyńcy (autor: "phroZac", źródło: strona Diablo III)

O dwóch największych nowościach łatki 1.0.5 pisaliśmy jakiś czas temu. Siła potworów pozwoli graczom na określenie jak mocni będą wrogowie na poszczególnych poziomach trudności. Zgodnie ze słowami głównego projektanta gry, Jay’a Wilsona, w wywiadzie dla serwisu PC Gamer, system ostatecznie rozwiązuje kwestie balansowania trudności rozgrywki, na co wielu graczy narzekało na forach. Z kolei Infernalna Machina to nowe wydarzenie, które umożliwia najbardziej zaawansowanym postaciom stawienie czoła wyjątkowo potężnym odmianom największych bossów w świecie Sanktuarium. Aby je odblokować, należy zebrać cztery przedmioty, a następnie udać się do kowala w celu wykonania mechanizmu otwierającego portal do zmienionych wersji znanych lokacji. Pokonując specjalne odmiany m.in. Leoryka, Magdy i Ghoma, gracze będą mogli losowo uzyskać specjalne składniki, które po złożeniu u złotnika dadzą nowy, potężny przedmiot – „Hellfire Ring”, znacznie zwiększający atrybuty i wypuszczający ogniste kule.

Ponadto aktualizacja 1.0.5 wprowadzi liczne, mniej znaczące nowości, z którymi można się zapoznać na oficjalnej, amerykańskiej stronie gry. Warto tutaj wspomnieć m.in. o zmianach w działaniu umiejętności „crowd control”, osłabieniu obrażeń zadawanych przez potwory oraz skuteczności zdolności obronnych, podwojeniu szansy na wypadnięcie przedmiotów legendarnych, dodaniu nowych rodzajów kapliczek, czy też wprowadzeniu większych możliwości personalizacji inwentarza.

Od jakiegoś czasu wiadomo również, że klient gry w wersji 1.0.5 zawiera niektóre elementy nadchodzącego trybu PvP, który zostanie wprowadzony wraz z aktualizacją 1.1. Być może doczekamy się go jeszcze w tym roku.

Patch 1.0.5 to trzecia z kolei – po wprowadzeniu łatek 1.0.3 i 1.0.4 – obszerna aktualizacja do gry Diablo III. Nie wszystkim wprowadzane nowości przypadły do gustu. Na oficjalnym forum gry pojawiają się odosobnione głosy, że twórcy nie mają konkretnych pomysłów na zmiany w grze, a dyskusja o wyższości Diablo II nad Diablo III (lub vice versa) trwa w najlepsze.