Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2012, 11:04

autor: luckie

Telltale Games potwierdza grę opartą na komiksach Fables

Studio Telltale Games przypomniało nam o Fables – przygodówce na motywach popularnej serii komiksów wydawanej w Polsce pod tytułem Baśnie. Nadal nie ujawniono zbyt wiele na temat produkcji, ale wiemy przynajmniej, że gra powstaje.

Telltale Games potwierdza grę opartą na komiksach Fables - ilustracja #1
Logo gry Fables

Od ubiegłorocznej zapowiedzi nie słyszeliśmy wiele o Fables, przygodówce opartej na amerykańskiej serii komiksów znanych w naszym kraju pod tytułem Baśnie. Tymczasem gra powstaje i ma się dobrze – studio Telltale Games (Sam & Max: Season 1, Back to the Future, Tales of Monkey Island, The Walking Dead) umieściło niedawno na swojej stronie krótki opis Fables. Ekipa współpracuje z firmą Warner Bros. oraz z wydawnictwem DC Comics w Vertigo, by przenieść uniwersum komiksów Billa Willinghama do interaktywnego świata wirtualnej rozrywki. Według wcześniejszych doniesień gra ma ukazać się na komputery PC i Mac oraz na konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Wciąż nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi.

Telltale Games potwierdza grę opartą na komiksach Fables - ilustracja #2
Fables

Fables to amerykańskia seria komiksów autorstwa Billa Willinghama. W Polsce cykl ukazuje się od 2007 roku pod tytułem Baśnie. Seria opowiada o popularnych postaciach baśniowych, które uciekły z magicznej krainy do świata realnego ratując się przed armiami Adwersarza. Istoty te żyją w ukrytej dzielnicy Nowego Jorku, której burmistrzem jest Królewna Śnieżka.