Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2011, 10:38

autor: Adrian Werner

Telltale Games tworzy gry na podstawie komiksów The Walking Dead i Fables

Jakiś czas temu pisaliśmy, że Telltale Games ma w planach ujawnienie aż pięciu nowych produkcji. Teraz poznaliśmy dwie z nich i obie oparte są na licencjach kultowych komiksów.

Jakiś czas temu pisaliśmy, że Telltale Games ma w planach ujawnienie aż pięciu nowych produkcji. Teraz poznaliśmy dwie z nich i obie oparte są na licencjach kultowych komiksów.

Telltale Games tworzy gry na podstawie komiksów The Walking Dead i Fables - ilustracja #1

Pierwszym tytułem jest The Walking Dead. Już wcześniej krążyły plotki o adaptacji tej marki i jak się okazało nie było one bezpodstawne. Telltale Games jak dotąd tworzyło głównie epizodyczne gry przygodowe i należy się spodziewać, że tradycja ta będzie kontynuowana również przez najnowsze produkcje studia. The Walking Dead to wydawana od 2003 roku seria, której scenarzystą jest Robert Kirkman. Opowiada ona o losach grupki ocalonych ludzi w świecie opanowanym przez zombie. Od innych tego typu komiksów odróżnia ją realizm psychologiczny postaci, co doceniło gremium The Will Eisner Comic Industry Award przyznając The Walking Dead nagrodę w kategorii „Najlepsza seria”.

W zeszłym roku amerykańska stacja AMC wyemitowała sześcioodcinkowy serial oparty na tym komiksie, a szykowana jest już seria druga. Popularność telewizyjnej adaptacji powinna korzystnie wpłynąć na sprzedaż gry. W naszym kraju cykl ukazuje się nakładem wydawnictwa Taurus Media jako Żywe trupy.

Telltale Games tworzy gry na podstawie komiksów The Walking Dead i Fables - ilustracja #2

Drugą licencją pozyskaną przez studio jest Fables. To wydawana od 2002 roku, wielokrotnie nagradzana seria stworzona przez scenarzystę Billa Willinghama. Jej bohaterami są istoty z baśni, które uciekły z magicznej krainy po tym jak została ona najechana przez armie Adwersarza. Azyl znalazły w naszym świecie i teraz żyją wśród zwykłych śmiertelników. Wśród postaci obecnych na kartach tego komiksu są m.in. Zły Wilk oraz Królewna Śnieżka, która pełni rolę burmistrza sekretnej dzielnicy Nowego Jorku, znanej jako Baśniogród. W Polsce Fables wydawane jest przez Egmont Polska pod tytułem Baśnie.

Ponadto Telltale Games podzieliło się informacjami o własnych wynikach finansowych. W zeszłym roku studio wypracowało 10 mln dolarów przychodu. Suma ta może nie wydawać się imponująca, ale jest ona o 90% wyższa niż w roku 2009. Szefostwo firmy spodziewa się utrzymania tempa wzrostu i chce zwiększyć zatrudnienie do 140 osób. Poza The Walking Dead oraz Fables Telltale Games pracuje również nad epizodycznymi adaptacjami Powrotu do przyszłości i Parku Jurajskiego.