Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2012, 10:05

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Ace of Spades - data premiery oraz zwiastun mieszanki FPS-a i Minecrafta

Poznaliśmy oficjalną datę premiery gry Ace of Spades, określanej często jako dość nietypową mieszankę pierwszoosobowej strzelaniny i Minecrafta. W najnowsze dzieło studia Jagex będziemy mogli zagrać już za kilka dni.

Studio Jagex (RuneScape, 8Realms) ujawniło dokładną datę premiery gry Ace of Spades. Ciekawie zapowiadająca się mieszanka strzelaniny pierwszoosobowej i Minecrafta zostanie wydana w przyszłym tygodniu.

Twórcy poinformowali, że ich dzieło ukaże się w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam w najbliższą środę, czyli 12 grudnia. Już wcześniej obiecywano, że gra zadebiutuje w ostatnim miesiącu bieżącego roku, więc deweloperowi udało się dotrzymać wcześniej założonego terminu. Ace of Spades będzie kosztować 7,99 euro (ok. 33 złotych).

Z okazji ujawnienia dokładnej daty premiery gry, studio Jagex udostępniło nowy zwiastun swojej produkcji. Możecie na nim zobaczyć, skąd wzięło się określenie tego tytułu jako „mieszanki FPS-a i Minecrafta”. Jest to bowiem strzelanina, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a cały świat został oparty na silniku voxelowym.

Ace of Spades to gra nastawiona na potyczki w trybie multiplayer, gdzie na jednej mapie będą mogły bawić się maksymalnie 32 osoby. Gracze spróbują swoich sił jedną z wielu klas postaci, różniących się od siebie zdolnościami. Kluczowym elementem w trakcie poszczególnych starć będzie samodzielne kształtowanie terenu, możliwość wznoszenia nowych struktur oraz niszczenia otoczenia. Warto dodać, że gra jest oparta na darmowym prototypie o tym samym tytule, który w ciągu roku zgromadził ponad 2,5 miliona użytkowników.