Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2014, 13:25

autor: Góral

Darksiders III - byli deweloperzy Vigil Games rozważają prace nad grą

Byli pracownicy studia Vigil Games, zatrudnieni po jego zamknięciu w Crytek USA, założyli własną firmę Gunfire Games. Deweloper nie ma jeszcze sprecyzowanych planów na przyszłość, ale prowadzi rozmowy m.in. z Nordic Games, w sprawie stworzenia gry Darksiders III.

Po upadku firmy THQ i wyprzedaży studiów oraz praw do gier, ekipa Vigil Games, zajmująca się tworzeniem gier z serii Darksiders, została na lodzie, gdyż nikt nie wyraził zainteresowania jej przejęciem. W związku z tym deweloper został zamknięty, jednak sporą część osób przygarnął Crytek, zapewniając im pracę w Crytek USA. W wyniku ostatnich problemów firmy, David Adams, współzałożyciel Vigil Games i szef amerykańskiego oddziału niemieckiej firmy, postanowił wraz z kilkoma innymi pracownikami założyć własne studio Gunfire Games. Obecnie nowa ekipa składa się z siedmiu deweloperów, ale Adams pragnie wziąć pod swoje skrzydła więcej kolegów, których zwolniono z Crytek USA.

Darksiders III - byli deweloperzy Vigil Games rozważają stworzenie gry - ilustracja #1
Studio Gunfire Games w skrócie:
  • Deweloper założony przez byłych pracowników Vigil Games i Crytek USA
  • Obecnie zatrudnia kilka osób, ale szef firmy, David Adams, zamierza przyjąć innych kolegów z Crytek USA
  • Studio nie ma jeszcze sprecyzowanych planów na przyszłość, ale prowadzi rozmowy m.in. z firmą Nordic Games, w sprawie stworzenia gry Darksiders III

Nowe studio nie ma jeszcze sprecyzowanych planów, ale ujawniono, że jedną z możliwości jest zajęcie się trzecią odsłoną Darksiders. Obecnie marka znajduje się w rękach firmy Nordic Games, która w zeszłym roku ujawniła, że powierzy pracę nad „trójką” zewnętrznemu zespołowi. Od tamtej pory nie docierały do nas nowe informacje na ten temat, ale w maju bieżącego roku, Joe Madureira, współzałożyciel studia Vigil Games, ujawnił na Facebooku, że seria nie jest martwa, a obecny właściciel praw wyraził zainteresowanie wydaniem kontynuacji. Gunfire Games również prowadzi rozmowy z w tej sprawie z Nordic Games, więc kto wie, możliwe, że Darksiders III zostanie stworzone przez „ojców” serii?

Crytek USA zajmowało się tworzeniem Hunt: Horrors of the Gilded Age. W wyniku redukcji etatów, proces produkcyjny gry przeniesiono do Frankfurtu. Deweloperzy, którzy obecnie pracują w Stanach Zjednoczonych zajmują się wspieraniem silnika CryEngine i tytułów z niego korzystających. W szczytowym momencie w amerykańskim oddziale było zatrudnionych ponad 40 osób, jednak w ostatnim czasie zespół skurczył się drastycznie.