Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2013, 13:30

autor: Sarge

Seria Darksiders w najbliższym czasie nie będzie kontynuowana

Wszystko wskazuje na to, że przynajmniej w najbliższym czasie nie doczekamy się zapowiedzi gry Darksiders III. Tak wynika z aktualnego stanowiska firmy Crytek, która niedawno założyła nowe studio Crytek USA, złożone z byłych pracowników zespołu Vigil Games (seria Darksiders).

Niedawno firma Crytek zatrudniła ok. 20-30 byłych pracowników zespołu Vigil Games (seria Darksiders), tworząc w ten sposób nowe studio Crytek USA. Wcale nie oznacza to jednak, że doczekamy się w najbliższym czasie zapowiedzi kolejnej części cyklu Darksiders.

Cevat Yerli (prezes firmy Crytek) opowiedział w wywiadzie dla serwisu GamesBeat o kulisach założenia nowego zespołu deweloperskiego. W trakcie aukcji aktywów THQ nikt nie chciał wykupić studia Vigil Games, odpowiedzialnego za dwie części serii Darksiders. Firma Crytek była tym faktem zaskoczona, choć sama nie była zdecydowana na licytację ze względu na „zbyt wiele niewiadomych”.

Nieprędko doczekamy się zapowiedzi kolejnej części serii Darksiders - Seria Darksiders w najbliższym czasie nie będzie kontynuowana - wiadomość - 2013-02-05
Nieprędko doczekamy się zapowiedzi kolejnej części serii Darksiders

Kiedy okazało się, że Vigil Games pozostało bez nowego właściciela, Crytek postanowił znowu rozważyć nabycie tego studia. Cevat Yerli wyjaśnia, że nie zdecydowano się na to, bo „projekty dewelopera nie pasowały strategicznie” do koncepcji Cryteka. Wtedy pojawił się pomysł zatrudnienia ok. 20-30 pracowników Vigil Games i założenia zupełnie nowego studia, nazwanego po prostu Crytek USA.

Niestety, reaktywacja twórców serii Darksiders nie spowoduje nagłego rozpoczęcia prac nad trzecią odsłoną cyklu: „Nie chcemy kontynuować serii wraz z Darksiders III, bo to nie pasowałoby do naszej strategii. To nie jest jednak tak, że kazaliśmy studiu przygotowywać konkretny koncept gry. Tak naprawdę będą pracować nad tym, co David Adams (założyciel studia Vigil Games – dop. Sarge) wraz całym zespołem będą chcieli zrobić” – powiedział Cevat Yerli.

Podsumowując, studio Crytek USA najwyraźniej zajmie się przygotowywaniem zupełnie nowego projektu, natomiast seria Darksiders przynajmniej na jakiś czas zostanie wstrzymana. Pozostaje mieć nadzieję, że prędzej czy później doczekamy się zapowiedzi Darksiders III, bo cykl ma swoje grono fanów, a pierwotni twórcy mieli zamiar dalej rozwijać tę markę.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.