Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2013, 10:02

autor: Góral

Darksiders III - Nordic Games powierzy prace innej firmie

Szef firmy Nordic Games - Lars Wingefors - wyjawił informacje, że nowy właściciel nie zamierza tworzyć trzeciej części gry Darksiders samodzielnie, ponieważ jest na to za słaby. Korporacja rozpoczęła więc rozmowy z innymi twórcami.

Wczoraj informowaliśmy o przejęciu praw do marki Darksiders przez firmę Nordic Games, która nie słynie z tworzenia i wydawania świetnych gier. Nic dziwnego, że fanom serii serce stanęło w miejscu, gdy się o tym dowiedzieli. Na szczęście mamy dobre wieści. Korporacja wie, że sama nie da sobie rady z uznanym slasherem i prawdopodobnie zleci prace komuś innemu.

Trzecią część gry Darksiders wyda firma Nordic Games. - Darksiders III - Nordic Games powierzy prace innej firmie - wiadomość - 2013-04-24
Trzecią część gry Darksiders wyda firma Nordic Games.

Podczas wywiadu dla Game Informera Lars Wingefors, szef NG, wyjawił kilka ciekawych informacji na temat trzeciej części uznanego slashera.

Bądźmy szczerzy. Jestem biznesmenem w branży gier. Nasza firma nie należy do grona utalentowanych i kreatywnych deweloperów (…) Zdaję sobie sprawę z potencjału tej marki. Szanuję dokonania oryginalnych twórców i kreatywnych ludzi, którzy mogą zrobić sequel. W ciągu ostatnich 24 godzin przeprowadziliśmy kilka rozmów z różnymi twórcami (nie mogę podać nazwisk) (…) Nordic Games raczej nie nadaje się do tworzenia świetnych sequeli. Jeżeli jednak nawiążemy kontakt z odpowiednimi ludźmi, to jestem pewny, że znajdziemy finansowe wyjście z sytuacji i uda się to zrobić (Darksiders III – dop. red.) – powiedział Wingefors.

Poinformowano także, że nie ma co liczyć na tegoroczną premierę „trójki”, co jednak jest zrozumiałe, wszak porządnych gier nie robi się w kilka miesięcy. Wydaje się, że firma Nordic Games ma głowę na karku. Znają swoje słabe strony, wiedzą, że oczekiwania wobec gry są wielkie i nie mogą dać ciała. Szukają więc partnera, który posiada zdecydowanie większe zdolności, niż oni. Pozostaje nam czekać na dalsze informacje i trzymać kciuki za ten projekt.

Do tej pory w ramach serii ukazały się dwie gry - Darksiders i Darksiders II. Obie produkcje nie były wolne od błędów, jednak wniosły nieco świeżości do gatunku slasherów i przypadły do gustu wielu graczom. Podczas pierwszej licytacji aktywów upadłego koncernu THQ nikt nie skusił się na ten tytuł, a wielu pracowników studia Vigil Games przeszło pod skrzydła firmy Crytek. Wydawało się, że chyba nigdy nie doczekamy się „trójki”. Jednak wczoraj ogłoszono, że Nordic Games nabyło prawa do kilku marek THQ, w tym właśnie Darksiders.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Darksiders III

Darksiders III