Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2014, 14:45

autor: Meehow

Pillars of Eternity – beta-testy, klucze do Wasteland 2 i Early Access

W najnowszej aktualizacji dziennika deweloperów Pillars of Eternity producent gry zdradza kilka szczegółów dotyczących beta-testów, a także udziela instrukcji, jak uzyskać klucz do post-apokaliptycznego erpega, Wasteland 2. Ponadto wiadomo już, że w tej chwili opcja wcześniejszego dostępu do Pillars of Eternity nie jest planowana.

Pillars of Eternity - Pillars of Eternity – beta-testy, klucze do Wasteland 2 i Early Access - wiadomość - 2014-08-11
Pillars of Eternity

W najnowszej aktualizacji dziennika deweloperów Pillars of Eternity producent gry, Brandon Adler, podzielił się kilkoma szczegółami na temat nadchodzących beta-testów, które rozpoczną się już 18 sierpnia. Odbędą się one wyłącznie poprzez platformę Steam, co spowodowane jest większą łatwością w udostępnianiu kolejnych buildów i patchowaniu ich, a uprawnionymi do udziału w nich są wszyscy darczyńcy, którzy wsparli projekt kwotą co najmniej 110 dolarów. Istotną informacją jest też fakt, że początkowo wersja beta Pillars of Eternity będzie dostępna jedynie na systemach operacyjnych Windows, natomiast edycje na Linuxa i Maca pojawią się prawdopodobnie kilka tygodni później. Należy także pamiętać, że klucz do bety będzie oferował dostęp tylko do niej, zatem gracze, którzy zdecydują się na Pillars of Eternity dystrybuowane przez Steama, otrzymają inny kod do właściwego produktu. Deweloperzy utworzą również specjalne, zamknięte forum, gdzie będzie można dzielić się z twórcami gry wszelkimi spostrzeżeniami i zgłaszać im napotkane błędy. Ponadto wszyscy fani klasycznych erpegów z pewnością ucieszą się na wieść, że udział w zamkniętych beta-testach nie jest objęty żadną umową poufności, zatem po ich starcie można spodziewać się wysypu wszelakich materiałów multimedialnych.

Warto także wspomnieć, że darczyńcy, którzy wsparli projekt kwotą co najmniej 165 dolarów, mają już możliwość odebrania swojego klucza Steam do post-apokaliptycznego erpega, Wasteland 2. Szczegółowe instrukcje dostępne są w wyżej wspomnianej aktualizacji. Sam proces jest bardzo intuicyjny, więc nikomu nie powinien sprawić żadnych trudności. Zwolennicy edycji GOG.com będą jednak musieli poczekać do premiery gry z dodaniem jej do swojej biblioteki.

Ostatnią istotną wieścią jest fakt, że Obsidian Entertainment nie planuje udostępnić opcji wcześniejszego dostępu do Pillars of Eternity. Temat pozostaje jednak otwarty, więc całkiem możliwe, że coś się jeszcze w tej kwestii zmieni.

Premiera Pillars of Eternity planowana jest na zimę bieżącego roku. Tytuł ten ukaże się na pecetach z systemami Windows, Linux oraz Mac OS X. W tej chwili znamy już minimalne wymagania sprzętowe, które są naprawdę przystępne, więc nikt zainteresowany nie powinien mieć większych problemów z uruchomieniem gry. Zachęcamy jednocześnie do śledzenia stale aktualizowanego kompendium wiedzy, w którym zbieramy wszystkie najistotniejsze informacje i najciekawsze materiały z Pillars of Eternity.