Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2014, 11:30

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Pillars of Eternity - ujawniono minimalne wymagania sprzętowe

W sieci pojawiły się minimalne wymagania sprzętowe gry Pillars of Eternity. W produkcję studia Obsidian Entertainment zagrają nawet posiadacze starszych pecetów z jednordzeniowym procesorem.

Studio Obsidian Entertainment ujawniło minimalne wymagania sprzętowe gry Pillars of Eternity. Tytuł uruchomi się nawet na starszych komputerach. Jest to związane z faktem, że oprawa graficzna Pillars of Eternity nawiązuje do klasycznych przedstawicieli gatunku cRPG z kamerą umieszczoną w rzucie izometrycznym. Wciąż nie poznaliśmy rekomendowanych wymagań sprzętowych, więc w tej chwili nie wiadomo, jakiego peceta będziemy potrzebować do zagrania w Pillars of Eternity w najwyższych detalach. Dotychczas ujawnione screeny wskazują na to, że grafika przy włączonych wszystkich efektach będzie prezentować się całkiem ładnie. Można się więc spodziewać, że zalecana specyfikacja będzie mocno różnić się od tej minimalnej.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Pentium IV 2.6 GHz
  • Pamięć operacyjna: 2 GB
  • Karta grafiki: z 128 MB pamięci (GeForce 6600 GT / Radeon 9800 PRO lub lepsza)
  • Dysk twardy: 20 GB
  • System operacyjny: Windows XP / Mac OSX 10.5 (Leopard) / Linux
Mimo niskich wymagań sprzętowych, gra Pillars of Eternity będzie prezentować się ładnie - Pillars of Eternity - ujawniono minimalne wymagania sprzętowe - wiadomość - 2014-06-26
Mimo niskich wymagań sprzętowych, gra Pillars of Eternity będzie prezentować się ładnie

Ostatnio twórcy poinformowali, że Pillars of Eternity wkrótce wejdzie w fazę beta. Większość zawartości gry została ukończona – dotyczy to zarówno fabuły, jak i odwiedzanych lokacji oraz zadań do wykonania. Wprawdzie przed deweloperem jeszcze wciąż sporo pracy, ale wygląda na to, że uda się wypuścić pełną wersję jeszcze przed końcem roku.

Pillars of Eternity to pierwsza niezależna produkcja cRPG studia Obsidian Entertainment, odpowiedzialnego m.in. za takie tytuły jak Fallout: New Vegas, Neverwinter Nights 2, czy Star Wars: Knights of the Old Republic II – The Sith Lords. Gra ma stanowić prawdziwy powrót do korzeni gatunku, oferując rozgrywkę zbliżoną do jego klasycznych przedstawicieli. Pillars of Eternity zadebiutuje zimą bieżącego roku m.in. w polskiej wersji językowej.