Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2014, 16:30

autor: Meehow

Pillars of Eternity wkrótce wejdzie w fazę beta

Pillars of Eternity, klasyczna gra cRPG autorstwa Obsidian Entertainment, już wkrótce wejdzie w fazę beta. Większość elementów gry jest już wstępnie gotowa i deweloperzy przejdą do usuwania błędów, kończenia części o niższym priorytecie i dopinania wszystkiego na ostatni guzik.

Pillars of Eternity - Pillars of Eternity wkrótce wejdzie w fazę beta - wiadomość - 2014-06-13
Pillars of Eternity

Jak poinformował w 80. aktualizacji dziennika deweloperów producent Pillars of Eternity, Brandon Adler, ta klasyczna gra cRPG autorstwa Obsidian Entertainment, już wkrótce wejdzie w fazę beta. Większość elementów gry jest już wstępnie gotowa i deweloperzy niebawem przejdą do usuwania błędów, kończenia części o niższym priorytecie i dopinania wszystkiego na ostatni guzik.

Prace nad krytycznymi elementami fabularnymi już się zakończyły. W tym momencie przygotowywane są obszary, które będą dostępne w becie dla darczyńców, a także wszelka zawartość poboczna. Uzupełniane są również wszelkie braki wśród potencjalnych towarzyszy postaci gracza.

Pillars of Eternity wkrótce wejdzie w fazę beta - ilustracja #2

 

Wszystkie obszary są już gotowe od jakiegoś miesiąca; obecnie projektanci sprawdzają, czy wszystko znajduje się na swoim miejscu. Podobnie ma się sprawa z questami – trwają ich testy i w razie potrzeby usprawnianie tak, aby były „warte zapamiętania”.

Wszystkie systemy i funkcje są już zaimplementowane. W tej chwili programiści pracują nad usuwaniem wszelakich błędów oraz dysproporcji w balansie i będą to robić aż do samej premiery Pillars of Eternity. Podstawowy interfejs gry jest już niemal kompletny i trwają obecnie prace nad jego dodatkowymi elementami.

Oprawa audiowizualna jest gotowa mniej więcej w połowie. Wszelkie stworzenia i podstawowe elementy ekwipunku są już kompletne. Obecnie trwają prace nad takimi elementami graficznymi jak dodatkowe animacje, efekty wizualne czarów i umiejętności czy podstawowe udźwiękowienie gry.

Ogólnie postęp wydaje się znaczny, choć pracy wciąż pozostaje wiele. Pragnę także przypomnieć, że wciąż można wesprzeć budżet gry za pomocą przelewu przez serwis PayPal. Aby to zrobić, należy także założyć konto na oficjalnej stronie internetowej gry.

Pillars of Eternity planowo zadebiutować ma w zimie bieżącego roku, choć dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Gra ukaże się na komputerach osobistych z systemami Windows, Macintosh OS X oraz Linux i będzie dystrybuowana przez platformę Steam, a także serwis GOG.com.