Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 13 czerwca 2014, 16:31

autor: Adrian Werner

Nadciąga Rising Generals, czyli mobilna strategia od ojca serii Age of Empires

Znana z Tribal Wars ekipa InnoGames oraz współtwórca serii Age of Empires Bruce Shelley pracują nad wojenną strategią Rising Generals. Ukaże się ona na urządzeniach mobilnych i przeglądarkach, pozwalając użytkownikom wszystkich tych platform na wspólną zabawę.

Bruce Shelley to prawdziwa legenda branży gier. Zaczynał jako prawa ręka samego Sida Meiera podczas produkcji takich klasyków jak Railroad Tycoon oraz Civilization, a potem założył własną firmę nazwaną Ensemble Studios, gdzie opracował kultową serię Age of Empires, a po zamknięciu tego zespołu pomagał przy produkcji siódmej części serii The Settlers. Potem słuch o nim zaginął. Aż do teraz, gdy znana z Tribal Wars ekipa InnoGames ogłosiła, że wspólnie z Shelleyem zajmują się obecnie wojenną strategią Rising Generals, która zmierza na urządzenia mobilne oraz przeglądarki.

Akcja toczyć się będzie w retro-futurystycznym świecie zainspirowanym latami 80-tymi i okresem Zimnej Wojny. W tym fikcyjnym uniwersum długotrwałe konflikty doprowadziły do rozpadu państw na wiele mniejszych frakcji, które wciąż toczą ze sobą wojny. Gracze obejmą dowództwo nad niewielkimi siłami zbrojnymi będącymi pozostałością armii nieistniejącego już narodu, a ich głównym zadaniem będzie ekspansja na nowe terytoria oraz walka z siłami innych użytkowników.

Rising Generals ma zaoferować sporo głębi w aspekcie strategicznym. Podczas zabawy kluczową rolę odegra transportowanie armii na długie dystanse, staranne wybieranie tras przemarszu wojsk oraz wybieranie lokalizacji artylerii. Aby odnieść sukces konieczne będzie odpowiednie zorganizowanie gospodarki surowcami, jak i zawierania sojuszy z innymi graczami.

Całość projektowana jest tak, aby zapewniała sporą swobodę wyboru taktyk. Równie dobrze sprawdzą się frontalne ataki z wykorzystaniem dużej przewagi liczebnej, jak i zagrywki partyzanckie, polegające na błyskawicznych operacjach przeprowadzanych na słabo bronionych terytoriach i kończonych zanim zdążą przybyć posiłki.

Rising Generals powstaje z myślą o urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android. Dostępna ma być także wydanie przeglądarkowe, a użytkownicy wszystkich trzech platform będą mogli się wspólnie bawić. Latem ruszą beta testy.

Rising Generals – oficjalna strona gry