Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneMMOANDiOSWWW
Okładka Rising Generals (AND)

Rising Generals

Zimnowojenna strategia RTS, zrealizowana w formie mobilnej gry MMO. Akcja toczy się w fikcyjnym świecie, w którym długotrwałe konflikty doprowadziły do rozpadu wielkich mocarstw na malutkie frakcje.

Strategiczne | zagraj za darmo | zimna wojna | MMORTS | strategiczne wojenne | funkcje cross-platform

Okładka Rising Generals (AND)

producent: InnoGames

wydawca: InnoGames

Strona oficjalna

data premiery gry:

anulowana

WWW AND iOS

Rising Generals to wojenna strategia MMO, przenosząca graczy w retro-futurystyczne zimnowojenne realia lat 80-tych. Tytuł został opracowany przez specjalizujące się w produkcjach przeglądarkowych niemieckie studio InnoGames, znane m.in. z Forge of Empires czy cyklu Tribal Wars (pol. Plemiona). W pracach nad grą uczestniczył także Bruce Shelley – niegdyś prawa ręka samego Sida Meiera, maczał palce w grach z cyklu Civilization, Railroad Tycoon, Age of Empires czy siódmej części The Settlers. Produkcja ukazała się w wersji mobilnej oraz w przeglądarkach i pozwala na cross-platformową grę użytkownikom tych platform.

Akcja gry toczy się w fikcyjnym uniwersum, zainspirowanym latami 80-tymi XX wieku i okresem tzw. zimnej wojny. Długotrwałe konflikty doprowadziły do rozpadu potężnych niegdyś mocarstw na szereg niewielkich frakcji, które toczą ze sobą ustawiczne wojny. W grze przejmujemy kontrolę nad skromnymi siłami zbrojnymi, będącymi pozostałością nieistniejącego już narodu, a naszym zadaniem jest ekspansja na nowe terytoria i rywalizacja z mającymi podobne cele wojskami innych graczy.

Zabawę rozpoczynamy z niewielką grupką żołnierzy i prostą bazą, którą należy możliwie szybko rozbudować, by móc stawić czoła otaczającym ją, niezbyt przyjaźnie nastawionym sąsiadom. Czynimy to przez wznoszenie kolejnych obiektów - rafinerie i fabryki pozwolą nam produkować niezbędne surowce, koszary posłużą do rekrutacji żołnierzy, zaś ośrodki badawcze i centra dowodzenia opracują dla nas nowe technologie i wykształcą oficerów oraz szpiegów. W kolejnych bitwach poprowadzimy do boju armie złożone z szerokiej gamy jednostek lądowych (piechota, artyleria, samochody opancerzone, czołgi) i powietrznych (śmigłowce, bombowce taktyczne).

Rising Generals kładzie główny nacisk na pojedynki w trybie PvP, zapewniając sporą swobodę w kwestii zastosowanych taktyk. W grze możemy starannie zaplanować trasę przemarszu naszych wojsk czy rozmieszczenie artylerii. W niektórych przypadkach, zamiast brutalnego, zmasowanego ataku, lepiej sprawdzi się działanie z ukrycia i zaskoczenia. Kluczem do sukcesu w grze jest szybko postępująca ekspansja i rozszerzanie strefy swoich wpływów, a także liczebność naszej armii. W tym celu należy nieustannie werbować nowych żołnierzy i sprzymierzać swoje siły z innymi graczami, dołączając do grup bitewnych. Im więcej posterunków wroga uda nam się zdobyć i ulepszyć, tym więcej surowców niezbędnych do dalszego rozwoju pozyskamy.

Oprawa graficzna gry utrzymana jest w zimnowojennej stylistyce i nie odbiega w znaczący sposób od poziomu innych strategii mobilnych. Warta odnotowania jest jednak możliwość płynnego zbliżania i oddalania pola bitwy, która zapewnia znakomitą orientację w terenie i możliwość kontrolowania wszystkich szczegółów potyczki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Rising Generals

12+

Wymagania sprzętowe Rising Generals

Android

Android

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem  

Apple iOS

Apple iOS

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem  

Rising Generals, Truck Nation, CSI: Hidden Crimes i inne najlepsze przeglądarkowe gry grudnia
Rising Generals, Truck Nation, CSI: Hidden Crimes i inne najlepsze przeglądarkowe gry grudnia

wiadomość5 stycznia 2015

Kolejny miesiąc za nami, a my tradycyjnie przyglądamy się najciekawszym darmowym produkcjom przeglądarkowym, którym warto poświęcić nieco swojego cennego czasu.

Nadciąga Rising Generals, czyli mobilna strategia od ojca serii Age of Empires
Nadciąga Rising Generals, czyli mobilna strategia od ojca serii Age of Empires

wiadomość13 czerwca 2014

Znana z Tribal Wars ekipa InnoGames oraz współtwórca serii Age of Empires Bruce Shelley pracują nad wojenną strategią Rising Generals. Ukaże się ona na urządzeniach mobilnych i przeglądarkach, pozwalając użytkownikom wszystkich tych platform na wspólną zabawę.

WWW
AND
iOS