Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWWANDiOS
Okładka Rising Generals (WWW)
OkładkaRising Generals (WWW)

Rising Generals

Zimnowojenna strategia RTS, zrealizowana w formie mobilnej gry MMO. Akcja toczy się w fikcyjnym świecie, w którym długotrwałe konflikty doprowadziły do rozpadu wielkich mocarstw na malutkie frakcje.

Strategiczne | zagraj za darmo | zimna wojna | MMORTS | strategiczne wojenne | funkcje cross-platform | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rising Generals Premiera

anulowana

WWW AND iOS

producent: InnoGames wydawca: InnoGames Strona oficjalna

Gry podobne do Rising Generals

Forge of Empires

OGame

Tribal Wars 2

Rising Generals to wojenna strategia MMO, przenosząca graczy w retro-futurystyczne zimnowojenne realia lat 80-tych. Tytuł został opracowany przez specjalizujące się w produkcjach przeglądarkowych niemieckie studio InnoGames, znane m.in. z Forge of Empires czy cyklu Tribal Wars (pol. Plemiona). W pracach nad grą uczestniczył także Bruce Shelley – niegdyś prawa ręka samego Sida Meiera, maczał palce w grach z cyklu Civilization, Railroad Tycoon, Age of Empires czy siódmej części The Settlers. Produkcja ukazała się w wersji mobilnej oraz w przeglądarkach i pozwala na cross-platformową grę użytkownikom tych platform.

Akcja gry toczy się w fikcyjnym uniwersum, zainspirowanym latami 80-tymi XX wieku i okresem tzw. zimnej wojny. Długotrwałe konflikty doprowadziły do rozpadu potężnych niegdyś mocarstw na szereg niewielkich frakcji, które toczą ze sobą ustawiczne wojny. W grze przejmujemy kontrolę nad skromnymi siłami zbrojnymi, będącymi pozostałością nieistniejącego już narodu, a naszym zadaniem jest ekspansja na nowe terytoria i rywalizacja z mającymi podobne cele wojskami innych graczy.

Zabawę rozpoczynamy z niewielką grupką żołnierzy i prostą bazą, którą należy możliwie szybko rozbudować, by móc stawić czoła otaczającym ją, niezbyt przyjaźnie nastawionym sąsiadom. Czynimy to przez wznoszenie kolejnych obiektów - rafinerie i fabryki pozwolą nam produkować niezbędne surowce, koszary posłużą do rekrutacji żołnierzy, zaś ośrodki badawcze i centra dowodzenia opracują dla nas nowe technologie i wykształcą oficerów oraz szpiegów. W kolejnych bitwach poprowadzimy do boju armie złożone z szerokiej gamy jednostek lądowych (piechota, artyleria, samochody opancerzone, czołgi) i powietrznych (śmigłowce, bombowce taktyczne).

Rising Generals kładzie główny nacisk na pojedynki w trybie PvP, zapewniając sporą swobodę w kwestii zastosowanych taktyk. W grze możemy starannie zaplanować trasę przemarszu naszych wojsk czy rozmieszczenie artylerii. W niektórych przypadkach, zamiast brutalnego, zmasowanego ataku, lepiej sprawdzi się działanie z ukrycia i zaskoczenia. Kluczem do sukcesu w grze jest szybko postępująca ekspansja i rozszerzanie strefy swoich wpływów, a także liczebność naszej armii. W tym celu należy nieustannie werbować nowych żołnierzy i sprzymierzać swoje siły z innymi graczami, dołączając do grup bitewnych. Im więcej posterunków wroga uda nam się zdobyć i ulepszyć, tym więcej surowców niezbędnych do dalszego rozwoju pozyskamy.

Oprawa graficzna gry utrzymana jest w zimnowojennej stylistyce i nie odbiega w znaczący sposób od poziomu innych strategii mobilnych. Warta odnotowania jest jednak możliwość płynnego zbliżania i oddalania pola bitwy, która zapewnia znakomitą orientację w terenie i możliwość kontrolowania wszystkich szczegółów potyczki.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Rising Generals: Odpowiednia dla każdego wieku.

Rising Generals Wymagania sprzętowe

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
WWW
AND
iOS