Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

MMORTS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce MMORTS ułożone według popularności.

PC
PC Windows7WWW7
PlayStation
Sony PlayStation 41Sony PlayStation 31
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE
Microsoft Xbox 3601
Microsoft Xbox
Mobile
Android9Apple iOS10
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG1 Strategiczne19
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje1
Logiczne
Towarzyskie
MMO18
Kingdom Under Fire II
Kingdom Under Fire II

RPG listopad 2019

Osadzona w realiach fantasy gra MMORPG z elementami strategii czasu rzeczywistego (RTS). Akcja Kingdom Under Fire II toczy się w znanym z poprzednich odsłon cyklu fantastycznym świecie Bersia. Trzy zwaśnione frakcje: Human Alliance (elfy i ludzie), Dark Legion (orkowie i ogry) oraz Encablossa (mutanty i potwory) toczą ze sobą krwawą wojnę. Gracze mają okazję przyłączyć się do jednej z walczących stron i stojąc na czele stworzonej przez siebie armii spróbować przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dzieło ekipy deweloperskiej studia Blueside pozwala na grę jednoosobową w trybie fabularyzowanej kampanii, ale głównym atutem gry jest rozbudowany multiplayer oparty o rozwiązania wzorowane na produkcjach MMO, w tym chociażby funkcje społecznościowe.

PCPS4X360PS3

King of Avalon: Dragon Warfare
King of Avalon: Dragon Warfare

Strategiczne 18 maja 2016

Gra strategiczna typu MMO, opracowana przez studio DianDian Interactive. Gracz trafia do mitycznej, wczesnośredniowiecznej Anglii rodem z legend arturiańskich, a wciela się w jednego z lordów starających się o schedę po zmarłym Królu Arturze. Władca poległ w Bitwie pod Camlann, w wyniku czego kraj pogrążył się w chaosie. Tylko osoba, która dobędzie legendarnego Excalibura, jest w stanie zaprowadzić pokój w ogarniętej wojną krainie. Schemat rozgrywki w King of Avalon: Dragon Warfare oparto na rozbudowie miasta, pozyskiwaniu surowców i dbaniu o zaplecze technologiczne czy wreszcie na powołaniu jak największej armii, a ostatecznie – walce o angielski tron. Kluczem do sukcesu jest współpraca z innymi graczami – komunikację i zawiązywanie sojuszy ułatwia wbudowany czat. Kiedy już dochodzi do bitwy, możemy zrobić użytek nie tylko ze standardowych jednostek pokroju rycerzy i łuczników, lecz także z jednego z tytułowych smoków. Bestia może specjalizować się w zarówno w ataku, jak i w obronie, a o jej charakterze decydują nasze poczynania na polu walki. Przewagę nad adwersarzami dają nam również zaklęcia rzucane przez Smoczą Kapłankę. Całość charakteryzuje się wysokiej jakości oprawą graficzną – na szczególną uwagę zasługuje otoczenie zaprojektowane z dbałością o detale.

ANDiOS

Romans: Age of Caesar
Romans: Age of Caesar

Strategiczne 2020

Duchowy spadkobierca gry Stronghold Kingdoms - strategia MMO od studia FireFly (ojców cyklu Twierdza), w której gracze wcielają się w zarządców antycznych rzymskich miast. Kluczem do sukcesu w Romans: Age of Caesar jest nie tylko dbanie o własną metropolię, lecz także współpraca z pozostałymi władcami, obejmująca wymianę dóbr oraz pomoc militarną.

PC

Starborne
Starborne

Strategiczne 2020

Starborne to opracowana z myślą o pecetach strategia MMO, w której zajmujemy się rozwijaniem kosmicznego imperium. Mecze trwają wiele miesięcy i biorą w nich udział tysiące graczy podzielonych na kilka konkurencyjnych frakcji. Podczas zabawy musimy sprawnie zarządzać swoją nacją, kolonizując światy, ulepszając technologie oraz prowadząc podbój za pomocą wojska, ale konieczne jest także takie dobieranie akcji, abyśmy mogli przysłużyć się nie tylko sobie, ale i całemu stronnictwu.

PC

Hades 9
Hades 9

Strategiczne grudzień 2019

MMORTS, w którym gracze przejmują kontrolę nad flotyllą statków kosmicznych i przemierzają Drogę Mleczną w poszukiwaniu cennych surowców oraz pozostałości po dawnych zdobyczach cywilizacyjnych. Jak przystało na reprezentanta gatunku, w Hades 9 nie brakuje bitew toczonych w przestrzeni międzygwiezdnej, w których równie ważne, co potencjał bojowy poszczególnych jednostek, jest obranie odpowiedniej taktyki.

PC

EVE: War of Ascension
EVE: War of Ascension

Strategiczne 2020

Strategiczna gra MMORPG utrzymana w konwencji science fiction. W produkcji dołączamy do międzygwiezdnych korporacji, biorących udział w wyścigu kosmicznym rozgrywanym na płaszczyźnie ekonomicznej oraz militarnej.

ANDiOS

Empire: Four Kingdoms
Empire: Four Kingdoms

Strategiczne 10 października 2012

Mobilna adaptacja popularnej przeglądarkowej strategii o tytule Goodgame Empire z 2012 roku. Rozgrywka koncentruje się na budowaniu miast oraz rywalizowaniu i/lub zawieraniu sojuszy z innymi graczami. Jest to dzieło studia Goodgame.

ANDiOSWWW

The Hobbit: Kingdoms
The Hobbit: Kingdoms

Strategiczne 6 listopada 2012

Społecznościowa gra strategiczna MMO, osadzona w Tolkienowskim Śródziemiu i oparta na filmowej trylogii Hobbit. Rozgrywka koncentruje się na budowaniu elfich lub krasnoludzkich miast oraz rywalizowaniu z innymi graczami i toczeniu starć z wrogimi goblinami. Jest to dzieło doświadczonego studia Kabam.

ANDiOS

Terra Militaris: Firearms
Terra Militaris: Firearms

Strategiczne 27 listopada 2010

Terra Militaris: Firearms to historyczna gra MMORTS czasu rzeczywistego rozgrywana w oknie przeglądarki. Gracze stają na czele starożytnych cywilizacji w walce o absolutną dominację.

WWW

Galaxy on Fire: Alliances
Galaxy on Fire: Alliances

Strategiczne 25 listopada 2013

Kolejna odsłona popularnej mobilnej serii Galaxy on Fire, zrealizowana tym razem w formie strategii MMORTS. Gracze opowiadają się po stronie jednej z trzech frakcji i rozwijają własne galaktyczne imperium. Każde podejmowane działanie ma jednak wpływ nie tylko na wynik gracza, ale całej frakcji, tak więc kluczem do sukcesu jest dyplomacja i nawiązywanie sojuszy z innymi użytkownikami.

ANDiOS

General War: Memories
General War: Memories

Strategiczne 16 kwietnia 2013

Przeglądarkowa gra MMO, łącząca elementy gry RTS z klasyczną strategią turową. Przenosimy się w czasy II wojny światowej, przejmując kontrolę nad bazą wojskową, w której zarządzamy i ulepszamy naszą armię. Wszystko po to, by niebawem wyruszyć na pole bitwy, gdzie czeka na nas szereg scenariuszy, odtwarzających realia historyczne, bądź rozgrywka w trybie PvP z innymi graczami z całego świata.

WWW

Navy Field 2: Conqueror of the Ocean
Navy Field 2: Conqueror of the Ocean

Symulacje 8 sierpnia 2012

Navy Field 2: Conqueror of the Ocean to utrzymana w konwencji MMO strategia czasu rzeczywistego (RTS) z elementami gry akcji, stanowiąca kontynuację popularnej produkcji Navy Field: Resurrection of the Steel Fleet. Deweloperzy z koreańskiego studia SD EnterNet zadbali m.in. o ładniejszą oprawę wizualną oraz większą różnorodność okrętów z okresu I i II wojny światowej, którymi dowodzić mogą gracze.

PC

Star Trek: Fleet Command
Star Trek: Fleet Command

Strategiczne 19 września 2018

Rozbudowana gra strategiczna, przygotowana z myślą o urządzeniach mobilnych i udostępniona w modelu free-to-play (twórcy zarabiają na mikropłatnościach). Produkcja jest osadzona w znanym uniwersum science fiction Star Trek. Za opracowanie tytułu odpowiada firma Scopely.

ANDiOS

Clash of Queens: Dragons Rise
Clash of Queens: Dragons Rise

Strategiczne 27 listopada 2015

Mobilna gra bitewna czasu rzeczywistego, dostępna w modelu darmowym z mikropłatnościami. W Clash of Queens: Dragons Rise trafiamy do fantastycznego świata pogrążonego w wyniszczającym konflikcie. Gracz może wcielić się zarówno w dumną królową, jak i w walczącego w jej obronie rycerza. Do zadań grającego należy rozbudowa podległego mu królestwa, rozwój zaplecza technologicznego oraz powiększanie armii i wystawianie jej do walki. Oprócz zwykłych żołnierzy, zwerbować możemy również magów bitewnych czy potężne smoki i inne bestie. Starcia rozgrywane są w czasie rzeczywistym, a nierzadko biorą w nich udział setki jednostek. Ponadto musimy zadbać o ochronę naszego zamku poprzez rozstawianie na murach łuczników oraz umieszczenie w obrębie warowni oddziałów piechoty czy kawalerii. W Clash of Queens: Dragons Rise gracze mogą bawić się w pojedynkę albo formować sojusze lub rywalizować z innymi. Jak na produkcję mobilną, oprawa graficzna prezentuje wysoki poziom wykonania, a uwagę zwraca dopracowane środowisko i bogactwo detali.

ANDiOS

Win That War!
Win That War!

Strategiczne prace wstrzymane

Gra należąca do rzadkiego gatunku MMORTS, utrzymana w estetyce retrofuturyzmu. Dzieło niezależnego francuskiego studia Insane Unity łączy model rozgrywki charakterystyczny dla gier strategicznych czasu rzeczywistego z dużym naciskiem na interakcje sieciowe. Gra umożliwia opowiedzenie się po stronie jednej z trzech megakorporacji, które walczą o kontrolę nad nowo odkrywanymi planetami, pełnymi cennych minerałów. Gracze wcielają się w role dowódców armii złożonych z futurystycznych czołgów i samolotów. Zespoły bojowe mogą być desantowane w różne lokacje na powierzchni obleganej planety, gdzie albo zostawiamy je samym sobie, aby pod dowództwem sztucznej inteligencji broniły sektora przez ekspansywnymi graczami, albo też własnoręcznie dowodzimy nimi w starciu z przedstawicielami wrogiej frakcji. Bitwy rozgrywane są na modłę gatunku RTS: wydobywamy surowce, budujemy fabryki, tworzymy jednostki i wysyłamy je na wroga. Za sukcesy otrzymujemy walutę, którą wydajemy na powoływanie dodatkowych armii oraz ulepszanie już istniejących. Drzewka badań technologicznych pozwalają nam na odblokowywanie nowych struktur i pojazdów bojowych. Oprócz głównego trybu MMO, gra oferuje też możliwość rozgrywania niezobowiązujących bitew multiplayer oraz potyczek z komputerem.

PC

Novus Aeterno
Novus Aeterno

Strategiczne jeszcze nie ogłoszona

Osadzona w realiach science fiction gra MMORTS autorstwa niezależnego Taitale Studios. Akcja gry Novus Aeterno toczy się w rozległej galaktyce, którą przed wiekami rządziło pięć wielkich imperiów i choć naprzemiennie następowały tu okresy wojny i pokoju, miały one pozytywny wpływ na rozwój technologii oraz gospodarki. W wyniku potężnej katastrofy dawny porządek został zaburzony, a jedynymi pozostałościami cywilizacji stały się potężne statki-matki z zahibernowanymi ciałami ocalałych. Podczas zabawy gracze wcielają się w rolę konsula jednego z pięciu wspomnianych imperiów, którego zadaniem jest odbudowanie dawnej potęgi swojego ludu. Pod względem mechaniki gra bazuje na fundamentach klasycznych MMORTS-ów, rezygnując jednak z sesji, instancji, zamkniętych map czy systemu meczów. Zamiast tego rozgrywka toczy się w nieustannie ewoluującym uniwersum, gdzie gracze mają pełną swobodę działania i rywalizują między sobą tylko tam i tylko wtedy, gdy tego chcą.

PC

Stormfall: Rise of Balur
Stormfall: Rise of Balur

Strategiczne 6 stycznia 2015

Sieciowa strategia czasu rzeczywistego na urządzenia mobilne, z akcją osadzoną w uniwersum znanym z gry przeglądarkowej Stormfall: Age of War. Po upadku tytułowego imperium zarządcy poszczególnych krain stają do walki z armią ciemności dowodzoną przez okrutnego Balura, dążąc jednocześnie do przejęcia władzy nad całym światem. Gracz wciela się w jednego z kandydatów na tyrana i poprzez rozbudowę królestwa, gromadzenie surowców, rozwój technologiczny, dyplomację, szkolenie armii i podbój okolicznych terenów usiłuje osiągnąć cel przed całą gromadą podobnych mu przywódców. Niezwykle istotne jest też zawiązywanie strategicznych sojuszy z innymi graczami oraz powoływanie klanów. W czynieniu regularnych postępów pomagają misję fabularne oraz codzienne wyzwania, gwarantujące dostęp do niezbędnych bonusów. Rozgrywkę ukazano w rzucie izometrycznym, z wykorzystaniem dwuwymiarowej grafiki wysokiej jakości. Tytuł rozprowadzany jest w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami.

ANDiOS

Rising Generals
Rising Generals

Strategiczne prace wstrzymane

Zimnowojenna strategia RTS, zrealizowana w formie mobilnej gry MMO. Akcja toczy się w fikcyjnym świecie, w którym długotrwałe konflikty doprowadziły do rozpadu wielkich mocarstw na malutkie frakcje. Gracze przejmują kontrolę nad niewielką armią żołnierzy, a ich zadaniem jest jej rozwój, ekspansja i podbijanie kolejnych sektorów uniwersum.

ANDiOSWWW

Sparta: War of Empires
Sparta: War of Empires

Strategiczne 13 marca 2014

Przeglądarkowa strategia MMORTS, przenosząca nas w czasy starożytnej Grecji, borykającej się z najazdami Persów. Jako jeden z greckich władców musimy rozwinąć potęgę militarną oraz gospodarczą swojego państwa i dzięki sojuszom z innymi władcami stawić czoła bezwzględnym najeźdźcom ze wschodu.

WWW

Godsrule: War of Mortals
Godsrule: War of Mortals

Strategiczne 22 kwietnia 2013

Godsrule: War of mortals to stworzona przez zespół Gogogic strategia MMO rozgrywana w czasie rzeczywistym. Zabawa polega na rozwoju własnej osady i podboju nowych terenów. Całość oparto na modelu darmowym uzupełnionym o dobrowolne mikropłatności.

WWW

Dragon Crusade
Dragon Crusade

Strategiczne 26 czerwca 2012

Dragon Crusade jest grą należącą do kategorii MMORTS (Massively Multiplayer Online Real Time Strategy), czyli strategii czasu rzeczywistego rozgrywanych online. W trakcie rozgrywki gracz tworzy własnego bohatera, którego potem wysyła do walki z innymi bohaterami i ich armiami. Oprócz tego w trakcie zabawy zarządzamy osadą, stawiamy budynki, rekrutujemy wojska oraz awansujemy herosa na kolejne poziomy.

WWW

Spacebase Startopia
Spacebase Startopia

Strategiczne 2020

Spacebase Startopia to strategia ekonomiczna, w której zarządzamy stacją kosmiczną. Musimy rozwijać pokłady, gromadzić surowce, ulepszać technologie, dbać o potrzeby mieszkańców oraz walczyć z agresorami za pomocą mechów.

PCPS4XONESwitch