Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

MMORTS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce MMORTS.

PC
PC Windows8 WWW7
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 41 Sony PlayStation 31
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE
Microsoft Xbox 3601
Microsoft Xbox
Mobile
Android9 Apple iOS10
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

MMORTS
Starborne
Starborne

Strategiczne 2022

Strategia MMO, w której zajmujemy się rozwijaniem kosmicznego imperium. Mecze w Starborne trwają wiele tygodni i biorą w nich udział tysiące graczy podzielonych na kilka konkurencyjnych frakcji. Podczas zabawy musimy sprawnie zarządzać swoją nacją, kolonizując światy, ulepszając technologie oraz prowadząc podbój za pomocą wojska, ale konieczne jest także takie dobieranie akcji, abyśmy mogli przysłużyć się nie tylko sobie, ale i całemu stronnictwu.

PC

Hades 9
Hades 9

Strategiczne listopad 2021

MMORTS, w którym gracze przejmują kontrolę nad flotyllą statków kosmicznych i przemierzają Drogę Mleczną w poszukiwaniu cennych surowców oraz pozostałości po dawnych zdobyczach cywilizacyjnych. Jak przystało na reprezentanta gatunku, w Hades 9 nie brakuje bitew toczonych w przestrzeni międzygwiezdnej, w których równie ważne, co potencjał bojowy poszczególnych jednostek, jest obranie odpowiedniej taktyki.

PC

Kingdom Under Fire II
Kingdom Under Fire II

RPG 14 listopada 2019

Osadzona w realiach fantasy gra MMORPG z elementami strategii czasu rzeczywistego (RTS). Akcja Kingdom Under Fire II toczy się w znanym z poprzednich odsłon cyklu fantastycznym świecie Bersia. Trzy zwaśnione frakcje: Human Alliance (elfy i ludzie), Dark Legion (orkowie i ogry) oraz Encablossa (mutanty i potwory) toczą ze sobą krwawą wojnę.

PCPS4X360PS3

Romans: Age of Caesar
Romans: Age of Caesar

Strategiczne grudzień 2021

Duchowy spadkobierca gry Stronghold Kingdoms - strategia MMO od studia FireFly (ojców cyklu Twierdza), w której gracze wcielają się w zarządców antycznych rzymskich miast. Kluczem do sukcesu w Romans: Age of Caesar jest nie tylko dbanie o własną metropolię, lecz także współpraca z pozostałymi władcami, obejmująca wymianę dóbr oraz pomoc militarną.

PC

The Hobbit: Kingdoms
The Hobbit: Kingdoms

Strategiczne 6 listopada 2012

Społecznościowa gra strategiczna MMO, osadzona w Tolkienowskim Śródziemiu i oparta na filmowej trylogii Hobbit. Rozgrywka koncentruje się na budowaniu elfich lub krasnoludzkich miast oraz rywalizowaniu z innymi graczami i toczeniu starć z wrogimi goblinami. Jest to dzieło doświadczonego studia Kabam.

ANDiOS

EVE: War of Ascension
EVE: War of Ascension

Strategiczne styczeń 2022

Strategiczna gra MMORPG utrzymana w konwencji science fiction. W produkcji dołączamy do międzygwiezdnych korporacji, biorących udział w wyścigu kosmicznym rozgrywanym na płaszczyźnie ekonomicznej oraz militarnej.

ANDiOS

King of Avalon: Dragon Warfare
King of Avalon: Dragon Warfare

Strategiczne 18 maja 2016

Gra strategiczna typu MMO, opracowana przez studio DianDian Interactive. Gracz trafia do mitycznej, wczesnośredniowiecznej Anglii rodem z legend arturiańskich, a wciela się w jednego z lordów starających się o schedę po zmarłym Królu Arturze. Władca poległ w Bitwie pod Camlann, w wyniku czego kraj pogrążył się w chaosie. Tylko osoba, która dobędzie legendarnego Excalibura, jest w stanie zaprowadzić pokój w ogarniętej wojną krainie.

ANDiOS

Outscape
Outscape

Strategiczne 2023 (wczesny dostęp od 22 października 2019)

Kosmiczny MMORTS w stylu gier 4X oraz debiutancki projekt studia IDA Games. W Outscape wybieramy jedną z dostępnych cywilizacji i dążymy do stworzenia galaktycznego imperium, rywalizując lub współpracując z tysiącami innych graczy.

PC

Empire: Four Kingdoms
Empire: Four Kingdoms

Strategiczne 10 października 2012

Mobilna adaptacja popularnej przeglądarkowej strategii o tytule Goodgame Empire z 2012 roku. Rozgrywka koncentruje się na budowaniu miast oraz rywalizowaniu i/lub zawieraniu sojuszy z innymi graczami. Jest to dzieło studia Goodgame.

ANDiOSWWW

Navy Field 2: Conqueror of the Ocean
Navy Field 2: Conqueror of the Ocean

Symulacje 8 sierpnia 2012

Navy Field 2: Conqueror of the Ocean to utrzymana w konwencji MMO strategia czasu rzeczywistego (RTS) z elementami gry akcji, stanowiąca kontynuację popularnej produkcji Navy Field: Resurrection of the Steel Fleet. Deweloperzy z koreańskiego studia SD EnterNet zadbali m.in. o ładniejszą oprawę wizualną oraz większą różnorodność okrętów z okresu I i II wojny światowej, którymi dowodzić mogą gracze.

PC

Star Trek: Fleet Command
Star Trek: Fleet Command

Strategiczne 19 września 2018

Rozbudowana gra strategiczna, przygotowana z myślą o urządzeniach mobilnych i udostępniona w modelu free-to-play (twórcy zarabiają na mikropłatnościach). Produkcja jest osadzona w znanym uniwersum science fiction Star Trek. Za opracowanie tytułu odpowiada firma Scopely.

ANDiOS

Rising Generals
Rising Generals

Strategiczne prace wstrzymane

Zimnowojenna strategia RTS, zrealizowana w formie mobilnej gry MMO. Akcja toczy się w fikcyjnym świecie, w którym długotrwałe konflikty doprowadziły do rozpadu wielkich mocarstw na malutkie frakcje. Gracze przejmują kontrolę nad niewielką armią żołnierzy, a ich zadaniem jest jej rozwój, ekspansja i podbijanie kolejnych sektorów uniwersum.

ANDiOSWWW

Galaxy on Fire: Alliances
Galaxy on Fire: Alliances

Strategiczne 25 listopada 2013

Kolejna odsłona popularnej mobilnej serii Galaxy on Fire, zrealizowana tym razem w formie strategii MMORTS. Gracze opowiadają się po stronie jednej z trzech frakcji i rozwijają własne galaktyczne imperium. Każde podejmowane działanie ma jednak wpływ nie tylko na wynik gracza, ale całej frakcji, tak więc kluczem do sukcesu jest dyplomacja i nawiązywanie sojuszy z innymi użytkownikami.

ANDiOS

Novus Aeterno
Novus Aeterno

Strategiczne jeszcze nie ogłoszona

Osadzona w realiach science fiction gra MMORTS autorstwa niezależnego Taitale Studios. Akcja gry Novus Aeterno toczy się w rozległej galaktyce, którą przed wiekami rządziło pięć wielkich imperiów i choć naprzemiennie następowały tu okresy wojny i pokoju, miały one pozytywny wpływ na rozwój technologii oraz gospodarki. W wyniku potężnej katastrofy dawny porządek został zaburzony, a jedynymi pozostałościami cywilizacji stały się potężne statki-matki z zahibernowanymi ciałami ocalałych.

PC

Sparta: War of Empires
Sparta: War of Empires

Strategiczne 13 marca 2014

Przeglądarkowa strategia MMORTS, przenosząca nas w czasy starożytnej Grecji, borykającej się z najazdami Persów. Jako jeden z greckich władców musimy rozwinąć potęgę militarną oraz gospodarczą swojego państwa i dzięki sojuszom z innymi władcami stawić czoła bezwzględnym najeźdźcom ze wschodu.

WWW

General War: Memories
General War: Memories

Strategiczne 16 kwietnia 2013

Przeglądarkowa gra MMO, łącząca elementy gry RTS z klasyczną strategią turową. Przenosimy się w czasy II wojny światowej, przejmując kontrolę nad bazą wojskową, w której zarządzamy i ulepszamy naszą armię. Wszystko po to, by niebawem wyruszyć na pole bitwy, gdzie czeka na nas szereg scenariuszy, odtwarzających realia historyczne, bądź rozgrywka w trybie PvP z innymi graczami z całego świata.

WWW

Terra Militaris: Firearms
Terra Militaris: Firearms

Strategiczne 27 listopada 2010

Terra Militaris: Firearms to historyczna gra MMORTS czasu rzeczywistego rozgrywana w oknie przeglądarki. Gracze stają na czele starożytnych cywilizacji w walce o absolutną dominację.

WWW

Stormfall: Rise of Balur
Stormfall: Rise of Balur

Strategiczne 6 stycznia 2015

Sieciowa strategia czasu rzeczywistego na urządzenia mobilne, z akcją osadzoną w uniwersum znanym z gry przeglądarkowej Stormfall: Age of War. Po upadku tytułowego imperium zarządcy poszczególnych krain stają do walki z armią ciemności dowodzoną przez okrutnego Balura, dążąc jednocześnie do przejęcia władzy nad całym światem.

ANDiOS

Clash of Queens: Dragons Rise
Clash of Queens: Dragons Rise

Strategiczne 27 listopada 2015

Mobilna gra bitewna czasu rzeczywistego, dostępna w modelu darmowym z mikropłatnościami. W Clash of Queens: Dragons Rise trafiamy do fantastycznego świata pogrążonego w wyniszczającym konflikcie. Gracz może wcielić się zarówno w dumną królową, jak i w walczącego w jej obronie rycerza. Do zadań grającego należy rozbudowa podległego mu królestwa, rozwój zaplecza technologicznego oraz powiększanie armii i wystawianie jej do walki.

ANDiOS

Win That War!
Win That War!

Strategiczne prace wstrzymane

Gra należąca do rzadkiego gatunku MMORTS, utrzymana w estetyce retrofuturyzmu. Dzieło niezależnego francuskiego studia Insane Unity łączy model rozgrywki charakterystyczny dla gier strategicznych czasu rzeczywistego z dużym naciskiem na interakcje sieciowe. Gra umożliwia opowiedzenie się po stronie jednej z trzech megakorporacji, które walczą o kontrolę nad nowo odkrywanymi planetami, pełnymi cennych minerałów.

PC

Kingdom Conquest II
Kingdom Conquest II

Strategiczne 20 października 2012

Kingdom Conquest II to mobilna strategia z elementami RPG. Gracze wcielają się we władców niewielkich nacji i musza dbać i rozwój państwa, organizować gospodarkę oraz szkolić armie, by potem za ich pomocą toczyć turowe bitwy ze sztuczną inteligencją lub innymi użytkownikami. Jednocześnie każdy wódz dysponuje też drużyną bohaterów i wykonywane przez nich misje zrealizowano w formie znanej z RPG-ów akcji.

ANDiOS

Godsrule: War of Mortals
Godsrule: War of Mortals

Strategiczne 22 kwietnia 2013

Godsrule: War of mortals to stworzona przez zespół Gogogic strategia MMO rozgrywana w czasie rzeczywistym. Zabawa polega na rozwoju własnej osady i podboju nowych terenów. Całość oparto na modelu darmowym uzupełnionym o dobrowolne mikropłatności.

WWW

Dragon Crusade
Dragon Crusade

Strategiczne 26 czerwca 2012

Dragon Crusade jest grą należącą do kategorii MMORTS (Massively Multiplayer Online Real Time Strategy), czyli strategii czasu rzeczywistego rozgrywanych online. W trakcie rozgrywki gracz tworzy własnego bohatera, którego potem wysyła do walki z innymi bohaterami i ich armiami. Oprócz tego w trakcie zabawy zarządzamy osadą, stawiamy budynki, rekrutujemy wojska oraz awansujemy herosa na kolejne poziomy.

WWW