Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Starborne (PC)

Starborne PC

Starborne: Sovereign Space

Strategia MMO, w której zajmujemy się rozwijaniem kosmicznego imperium. Mecze w Starborne trwają wiele tygodni i biorą w nich udział tysiące graczy podzielonych na kilka konkurencyjnych frakcji.

Strategiczne | science fiction | zagraj za darmo | 4X | kosmiczne | MMORTS | indie | MMO

PC Windows
Okładka Starborne (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

2kwietnia2020

Open Beta

Rejestracja: https://sba.starborne.com/register

2022

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Starborne to wydana na platformę PC kosmiczna strategia 4X z elementami MMO. Projekt korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i stanowi debiutancką produkcję zespołu Solid Clouds, założonego przez weteranów studia CCP Games, w tym dyrektora artystycznego EVE Online Ásgeira Ásgeirssona oraz Hrafnkella Óskarssona, który zaprojektował dużą część tła fabularnego.

Fabuła

Akcja toczy się w odległej przyszłości, w czasach, gdy ludzkość skolonizowała wiele obcych systemów planetarnych. Gra nastawiona jest na sieciowe potyczki z udziałem dużych grup graczy, dlatego nie posiada tradycyjnego scenariusza. Może za to pochwalić się bogatą historią świata i funkcjonujących w nim frakcji.

Mechanika

Wydane na platformę PC Starborne to kosmiczna strategia, w której potyczki rozgrywane są w trwających około sześć miesięcy meczach. W każdym z nich biorą udział tysiące graczy, którzy wchodzą w skład kilku rywalizujących ze sobą sojuszy.

Zabawa przypomina klasyczne produkcje 4X. Musimy więc eksplorować galaktykę, kolonizować światy, gromadzić surowce, ulepszać technologie, organizować akcje szpiegowskie oraz toczyć wojny. Początkowo otrzymujemy pełną swobodę wyboru strategii rozwoju. Jednak gdy konflikt zaczyna wchodzić w decydującą fazę, zmuszeni zostajemy postawić na specjalizację, tak aby lepiej przysłużyć się naszej frakcji, koncentrując się np. na zwiadzie i gromadzeniu informacji, wzmacnianiu gospodarki, obronie terytoriów czy braniu udziału w inwazjach na wrogie sektory.

Zabawa toczy się w czasie rzeczywistym, ale każdy gracz dysponuje ograniczoną liczbą akcji, która rośnie wraz z rozwojem imperium. Gdy wyczerpiemy dostępną pulę, możemy wylogować się z gry, aby powrócić do rozgrywki dopiero wtedy, gdy nasi podwładni zakończą wykonywanie wydanych wcześniej rozkazów.

Zabawę urozmaica system gromadzonych w trakcie rozgrywki kart umożliwiających ulepszanie jednostek i stacji kosmicznych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 5.8 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Gry podobne do Starborne

Wymagania wiekowe Starborne

12+

Wymagania sprzętowe Starborne

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-6600K 3.5 GHz / AMD FX-6350 3.9 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7850 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
Starborne – jutro ruszą otwarte testy strategii MMO od weteranów EVE Online
Starborne – jutro ruszą otwarte testy strategii MMO od weteranów EVE Online

wiadomość17 października 2017

Jutro ruszą otwarte alfa-testy Starborne, czyli kosmicznej strategii MMO od weteranów EVE Online, w której tysiące graczy będą rywalizowały o kontrolę nad galaktyką, w trakcie trwających około pół roku meczach.