Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka King of Avalon: Dragon Warfare (AND)
OkładkaKing of Avalon: Dragon Warfare (AND)

King of Avalon: Dragon Warfare

Gra strategiczna typu MMO, opracowana przez studio DianDian Interactive. Gracz trafia do mitycznej, wczesnośredniowiecznej Anglii rodem z legend arturiańskich, a wciela się w jednego z lordów starających się o schedę po zmarłym Królu Arturze.

Strategiczne | fantasy | RTS | zagraj za darmo | MMORTS | kooperacja | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

King of Avalon: Dragon Warfare Premiera

18maj2016

AND

21cze2016

iOS

Gry podobne do King of Avalon: Dragon Warfare

Clash of Clans

The Walking Dead: Survivors

Last Shelter: Survival

King of Avalon: Dragon Warfare jest grą strategiczną typu MMO, wydaną między innymi na mobilnym systemie AND i iOS. Za jej stworzenie odpowiedzialne jest studio Diandian Interactive. Podobnie jak większość innych gier tego typu, opisywany tutaj tytuł dystrybuowany jest w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play).

Fabuła

Fabuła King of Avalon: Dragon Warfare czerpie garściami z legend arturiańskich. Produkcja przenosi graczy do mitycznej wersji wczesnośredniowiecznej Anglii. Po śmierci Króla Artura, zabitego przez Mordreda w Bitwie pod Camlann, kraj pogrążył się w chaosie. Ciało władcy zostało zabrane na tytułową wyspę Avalon, wraz ze słynnym mieczem Excaliburem. Legenda głosi, że osoba, która dobędzie tej broni, zostanie prawowitym następcą Artura i zaprowadzi pokój w ogarniętej wojną krainie.

Mechanika

W King of Avalon: Dragon Warfare na platformie AND i iOS akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym. Schemat rozgrywki oparto na takich czynnościach jak rozbudowa miasta, pozyskiwanie surowców i dbanie o zaplecze technologiczne, werbowanie wielkiej armii, a także zawiązywanie sojuszy z ościennymi władcami oraz walka o angielski tron. Niezależnie od podejmowanych przez nas decyzji, kluczem do sukcesu jest współpraca z innymi graczami. Komunikację ułatwia wbudowany czat, a relacje pomiędzy poszczególnymi uczestnikami zabawy obejmują również handel.

Oprócz standardowych jednostek pokroju rycerzy i łuczników, do walki możemy posłać jednego z tytułowych smoków – jego wygląd, charakter i skuteczność bojowa zależą od wydawanych rozkazów. Bestia szkolona do zabijania wrogów zyskuje Punkty Ataku, z kolei gad wysyłany wyłącznie do działań defensywnych i gromadzenia zasobów otrzymuje Punkty Obrony. Ponadto w trakcie zmagań możemy skorzystać z usług Smoczej Kapłanki potrafiącej rzucać zaklęcia dające naszemu wojsku przewagę na polu bitwy.

Kwestie techniczne

King of Avalon: Dragon Warfare wyróżnia się na tle konkurencji za sprawą wysokiej jakości oprawy graficznej. Na uwagę zasługuje przede wszystkim zaprojektowane z dbałością o detale otoczenie, a także stosunkowo szczegółowe modele jednostek, na czele z dobrze animowanymi smokami.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 5,5 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe King of Avalon: Dragon Warfare: Odpowiednia dla każdego wieku.

King of Avalon: Dragon Warfare Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
iOS
AND