Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka Clash of Kings (iOS)

Clash of Kings

Strategia ekonomiczna, w której wcielamy się we władcę niewielkiego królestwa. Naszym zadaniem jest rozwinąć je na tyle, by móc stawić czoła innym lordom walczącym o wpływy na danym terytorium. Produkcja udostępniana jest za darmo, ale występują w niej mikropłatności.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | zagraj za darmo

Okładka Clash of Kings (iOS)

producent: Elex

wydawca: Elex

Strona oficjalna

data premiery gry:

30cze2014

AND

30gru2014

iOS

Clash of Kings to jedna z wielu strategii ekonomicznych z elementami MMO dostępnych na platformie AND i iOS. Tytuł autorstwa studia Elex Tech w ogólnych założeniach przypomina takie produkcje jak Clash of Clans i DomiNations.

Mechanika

Podczas zabawy wcielamy się we władcę niewielkiego królestwa, które musimy przekształcić w prawdziwą potęgę. Rozgrywka w Clash of Kings odbywa się w czasie rzeczywistym i opiera na kilku głównych założeniach. Przede wszystkim musimy zatroszczyć się o rozmaite budowle, dzięki którym będziemy wytwarzać pożywienie (farma), żelazo (kopalnia) czy też drewno (tartak). Są one niezbędne do produkowania kolejnych jednostek oraz stawiania bardziej zaawansowanych budynków pokroju baraków, w których szkoleni są żołnierze, czy też pracowni kowala, u którego zaopatrujemy się w broń. Dzięki temu wpływamy na poziom doświadczenia naszego lorda oraz jego siłę.

Wszystko to przygotowuje nas i naszych podopiecznych do walki. Starcia toczymy zarówno w ramach trybu PvE, jak i PvP. Gracze atakują sąsiednie królestwa, po podbiciu których otrzymują dostęp do rozmaitych nagród. Ponadto biorą udział w wielkich starciach całych armii, walcząc o kontrolę nad dużymi fragmentami mapy. Natomiast jeżeli dostatecznie urośniemy w siłę, to możemy postarać się o tytuł króla, pozwalający zarządzać innymi graczami znajdującymi się na naszym terenie. Jednocześnie musimy mieć się cały czas na baczności, by nie zostać strąconym z tronu.

Inne

Clash of Kings na platformę AND i iOS, podobnie jak konkurencyjne projekty, udostępniane jest za darmo w ramach modelu biznesowego free-to-play. W grze oczywiście występują mikropłatności, których ceny zaczynają się od kilku złotych, a kończą na kilkuset.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Clash of Kings

12+

Wymagania sprzętowe Clash of Kings

Android

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem  

Apple iOS

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem  

AND
iOS