Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka General War: Memories (WWW)
OkładkaGeneral War: Memories (WWW)

General War: Memories WWW

Przeglądarkowa gra MMO, łącząca elementy gry RTS z klasyczną strategią turową. Przenosimy się w czasy II wojny światowej, przejmując kontrolę nad bazą wojskową, w której zarządzamy i ulepszamy naszą armię.

Strategiczne | zagraj za darmo | MMORTS | 2.5D | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

General War: Memories Premiera WWW

16kwietnia2013

producent: Gamebox wydawca: Gamebox Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

General War: Memories jest przeglądarkową strategią MMO, opracowaną przez studio GameBox. Gra pozwala nam wybrać jednego ze słynnych dowódców i przenieść się w czasy najbardziej zaciekłej, najokrutniejszej wojny w historii, oferując szereg scenariuszy wzorowanych na rzeczywistych miejscach i bitwach II wojny światowej. Produkcja łączy w sobie elementy gry RTS, w której rozbudowujemy bazę i opracowujemy nowe technologie, z klasyczną strategią turową, przypominającą nieco kultową serię Panzer General.

Rozgrywka toczy się zasadniczo na dwóch głównych płaszczyznach. Na ekranie bazy dbamy o stronę ekonomiczną i logistyczną naszej armii. Budując i ulepszając do coraz wyższego poziomu tak istotne budynki jak kwatera główna, centrum dowodzenia, baza treningowa czy arsenał, troszczymy się o umiejętności naszych żołnierzy i rozwój technologii wojskowej. Dbamy również o przydział jednostek oraz ich wyposażenie, kierując się szczegółowymi parametrami, jakimi opisany jest każdy z tych elementów. Z kolei budynki mieszkalne, bank i urząd podatkowy zabezpieczają stronę ekonomiczną naszej wojennej strategii.

Kiedy już uznamy, że nasza armia jest wystarczająco silna by stoczyć kolejny bój, przenosimy się na ekran bitwy, gdzie możemy zdecydować się na samotną grę PvE, bądź potyczkę wieloosobową w trybie PvP. Grając w pojedynkę zaliczamy kolejno coraz bardziej wymagające, przygotowane przez twórców scenariusze. Są one rozgrywane w różnych rejonach świata i odtwarzają wiele słynnych wydarzeń i bitew II wojny światowej, takich jak bitwa nad Bzurą, bitwa pod Monte Cassino, obrona Kurska, Stalingradu, Tobruku, operacja Market Garden czy operacja Barbarossa. Walki mogą być toczone na poziomie normalnym lub bohaterskim, a za każde zwycięstwo nagradzani jesteśmy punktami, które po powrocie do bazy posłużą nam do jej dalszego rozwoju. Rywalizacja w trybie PvP, którą odblokujemy po osiągnięciu określonego poziomu w grze, daje nam możliwość wzięcia udziału w potyczkach na arenie, gdzie dwóch graczy toczy między sobą otwartą walkę, lub w trybie oblężenia, w którym nagrodą jest zagarnięcie surowców, zgromadzonych przez przeciwnika.

Mimo, że General War: Memories jest grą przeglądarkową, bazującą na darmowym modelu z mikropłatnościami, stopień jej rozbudowania czyni z niej pozycję przeznaczoną raczej dla rasowych strategów niż casualowych amatorów gier wojennych. Ukazana w 2.5D oprawa graficzna gry prezentuje w swojej kategorii wyjątkowo wysoki poziom – zarówno w rozgrywanej w bazie części ekonomicznej, jak i podczas samych bitew.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe General War: Memories: Odpowiednia dla każdego wieku.