Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Sparta: War of Empires (WWW)
OkładkaSparta: War of Empires (WWW)

Sparta: War of Empires WWW

Przeglądarkowa strategia MMORTS, przenosząca nas w czasy starożytnej Grecji, borykającej się z najazdami Persów.

Strategiczne | zagraj za darmo | Facebook | MMORTS | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sparta: War of Empires Premiera WWW

13marca2014

producent: Plarium wydawca: Plarium Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Sparta: War of Empires

Forge of Empires

Cultures Online

Stormfall: Age of War

Sparta: War of Empires to przeznaczona dla użytkowników Facebooka strategia czasu rzeczywistego, przenosząca nas w czasy starożytnej Grecji i najazdów perskich. Produkcję przygotowało specjalizujące się w społecznościowych grach strategicznych izraelsko-ukraińskie studio Plarium, mające na swoim koncie m.in. cieszące się sporą popularnością Stormfall: Age of War.

Oto po latach dominacji w Europie i na Bliskim Wschodzie Grecja stanęła na skraju upadku, którego przyczyną jest rosnące w siłę imperium perskie. Ponosząca coraz większe straty Hellada zmuszona jest zwrócić się o pomoc do swoich dotychczasowych rywali, aby wspólnymi siłami położyć kres barbarzyńskiej inwazji. Zbliża się wielka wojna, której stawka jest nie do przecenienia. Zwycięstwo nad niepokonaną armią Xerxesa może przynieść staremu światu pokój i zapoczątkować nową, złotą erę. Porażka sprawi jednak, że Grecja wraz z całym swym antycznym dziedzictwem zostanie wymazana z kart historii.

W grze wcielamy się w jednego z greckich władców, powracających na rodzinne ziemie po jednej z wielkich bitew z Persami. Naszym celem jest przeobrażenie państwa w potężne imperium, które w połączeniu z siłami sojuszniczymi będzie w stanie przeciwstawić się niezliczonym hordom wroga. Droga do sukcesu wiedzie oczywiście przez stworzenie odpowiedniej potęgi militarnej, lecz – jak w każdej szanującej się grze RTS – realizacja tego celu nie będzie możliwa bez sprawnie funkcjonującej gospodarki. Swoją przygodę rozpoczynamy więc od zapewnienia swemu niewielkiemu na razie państwu stałych dostaw niezbędnych surowców, takich jak jedzenie, kamień, drewno i brąz. W miarę rozwoju uzyskiwać będziemy dostęp do kolejnych budynków i struktur, podzielonych na kilka głównych kategorii: surowcowe, strategiczne, militarne, defensywne oraz ozdobne. Bardzo ważnym elementem, o który musimy zadbać już na początku gry, jest dyplomacja. Nasz przeciwnik bowiem nieustannie rośnie w siłę i bez zawierania odpowiednich sojuszy z innymi władcami nie mamy szans na stawienie mu czoła.

Sparta: War of Empires łączy w sobie mechanikę klasycznych strategii RTS z elementami charakterystycznymi dla współczesnych gier społecznościowych. Z tą pierwszą związany jest model pozyskiwania surowców i rozbudowy bazy, który w grze studia Plarium został nieco uproszczony. Kolejne budynki stawiać możemy przykładowo tylko w miejscach z góry do tego przeznaczonych. Zrezygnowano także z graficznego przedstawienia walki – gra obwieszcza nam jedynie jej rezultat, informując jednocześnie, jakie zdobycze wojenne udało nam się uzyskać. Kolejne cele wyznaczane są przez typowy system questów, za których wykonywanie nagradzani jesteśmy doświadczeniem oraz awansem na coraz wyższe poziomy. Jak w każdej produkcji free-to-play, elementem integralnym gry jest specjalny sklep, gdzie za prawdziwe pieniądze kupować możemy różnego rodzaju „ułatwiacze”, takie jak dodatkowe jednostki, brakujące surowce oraz eliksiry lecznicze.

Pod względem oprawy gra prezentuje wyjątkowo wysoki poziom, nie odbiegający w znacznym stopniu od wielu pełnoprawnych gier strategicznych. Poszczególne mapy i budynki odtworzono z dużą pieczołowitością i dbałością o szczegóły. Dodatkowym atutem jest profesjonalny dubbing aktorski oraz oryginalna muzyka autorstwa wielokrotnie nagradzanego duńskiego kompozytora Jespera Kyda – twórcy ścieżki dźwiękowej do takich produkcji, jak Hitman czy Assassin’s Creed.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Sparta: War of Empires: Odpowiednia dla każdego wieku.

Sparta: War of Empires Wymagania sprzętowe

WWW

WWW

  • Wykorzystuje:
  • Facebook