Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Hades 9 (PC)
OkładkaHades 9 (PC)

Hades 9 PC

MMORTS, w którym gracze przejmują kontrolę nad flotyllą statków kosmicznych i przemierzają Drogę Mleczną w poszukiwaniu cennych surowców oraz pozostałości po dawnych zdobyczach cywilizacyjnych.

Strategiczne | science fiction | MMORTS | indie | statki kosmiczne | MMO | bazy kosmiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hades 9 Premiera PC

listopad2021

producent: Legion Tech wydawca: Legion Tech Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Hades 9 jest RTS-em nastawionym na rozgrywkę w modelu MMO, za którego opracowaniem stoi niezależne studio Legion Tech. Produkcja, która wyewoluowała z projektu Novus Aeterno, pojawiła się na platformie PC.

Fabuła

Akcja Hades 9 toczy się w odległej przyszłości, kiedy to ludzkość osiągnęła stopień rozwoju pozwalający jej na podbój Drogi Mlecznej. W wyniku kataklizmu na niewyobrażalną skalę, znanego jako Wymarcie (ang. Extinction), życie na planetach stało się niemożliwe; jedyną bezpieczną przystanią jest tytułowa Hades 9, czyli stacja kosmiczna skonstruowana przez dawno wymarłą rasę Obcych. Mieszkają tu zarówno dowódcy gwiezdnych flotylli, jak i rozmaite typy spod ciemnej gwiazdy, pokroju piratów i złodziei. To właśnie ona stanowi bazę wypadową admirałów, w których wcielają się gracze.

Mechanika

W wydanym na platformie PC Hades 9 autorzy oddają do naszej dyspozycji flotyllę statków kosmicznych, na czele z potężnym okrętem pełniącym rolę statku-matki; w miarę postępów rozbudowujemy ją o kolejne jednostki, a także ulepszamy już posiadane (wyposażając je choćby w lepsze uzbrojenie i grubsze pancerze), dzięki czemu z czasem zwiększamy jej potencjał bojowy.

To z nią zapuszczamy się w pełne tajemnic rejony galaktyki, szukając pozostałości po dawnych zdobyczach cywilizacyjnych i cennych surowców. Oczywiście z uwagi na fakt, że Drogę Mleczną dzielimy z innymi graczami, nic nie stoi na przeszkodzie, by wspólnie z nimi podróżować po jej zakamarkach czy choćby wymieniać się zgromadzonymi dobrami; to samo tyczy się armad kontrolowanych przez sztuczną inteligencję. Z drugiej strony wejście w drogę innemu dowódcy często może się skończyć rozpoczęciem bitwy; starcia toczą się w czasie rzeczywistym, a w ich trakcie równie ważne, co stopień zaawansowania naszej flotylli, jest obranie odpowiedniej taktyki i umiejętne ustawienie poszczególnych jednostek (wszak należy pamiętać, że ich kadłuby nie są tak samo wytrzymałe we wszystkich miejscach).

Na uwagę zasługuje fakt, że akcję możemy obserwować zarówno w znanym z innych kosmicznych RTS-ów widoku taktycznym, ułatwiającym rozeznanie na polu bitwy, jak i bezpośrednio z kapitańskiego mostka. Możliwość przełączenia się na perspektywę trzeciej osoby (TPP) i przejęcia bezpośredniej kontroli nad admirałem pozwala na bliższe poznanie członków załogi (których z czasem możemy awansować, w ten sposób nagradzając ich za osiągnięcia na polu walki), a także urozmaica międzygwiezdne podróże.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika Hades 9 prezentuje wysoką jakość. Na uwagę zasługują zwłaszcza modele statków kosmicznych, które dopracowano z dbałością o detale. Niemniej podobać się może również pełne szczegółów, kosmiczne otoczenie, jak choćby gwiazdy otoczone chmurami gazów czy pozostałości po planetach, unoszące się w przestrzeni kosmicznej.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 9.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Hades 9: 12+