Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka EVE: War of Ascension (AND)
OkładkaEVE: War of Ascension (AND)

EVE: War of Ascension

Project Aurora

Strategiczna gra MMORPG utrzymana w konwencji science fiction. W produkcji dołączamy do międzygwiezdnych korporacji, biorących udział w wyścigu kosmicznym rozgrywanym na płaszczyźnie ekonomicznej oraz militarnej.

Strategiczne | science fiction | kosmiczne | elementy RPG | MMORTS | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

EVE: War of Ascension Premiera

anulowana

AND iOS

Gry podobne do EVE: War of Ascension

Clash of Clans

Star Trek: Fleet Command

Vega Conflict

Project Aurora to rozbudowane strategiczne MMORPG z akcją osadzoną w uniwersum znanym z kosmicznej gry sieciowej EVE Online – flagowego dzieła islandzkiego studia Crowd Control Productions (CCP). Za grę, powstalą z myślą o platformie AND i iOS, odpowiada fińskie studio PlayRaven, które wspólnie z CCP zdecydowało się na dystrybucję w ramach modelu free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Fabuła

W Project Aurora gracze przystępują do zakrojonego na szeroką skalę wyścigu kosmicznego, w ramach którego potężne korporacje rywalizują ze sobą o kontrolę nad najkorzystniejszymi – z punktu widzenia ekonomii – regionami wszechświata. Zaraz po rozpoczęciu zabawy użytkownik podejmuje decyzję o przystąpieniu do jednej ze stron konfliktu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wybrał alternatywną opcję i został wolnym agentem bądź najemnikiem, nastawionym przede wszystkim na czerpanie zysków.

Mechanika

Project Aurora przywodzi na myśl typowe mobilne strategie MMO. Zabawa sprowadza się do rozwijania stacji kosmicznej, w czym kluczową rolę odgrywają skrupulatnie gromadzone surowce (głównie kosmiczne kryształy, rudy oraz gaz). Dzięki nim gracz nie tylko zwiększa obronność czy siłę rażenia podległej mu jednostki, ale też buduje flotę i prowadzi badania nad nowymi technologiami, które mogą okazać się kluczowe z punktu widzenia całej korporacji. Bo choć gra dopuszcza działanie na własną rękę, kluczową rolę pełnią w niej właśnie rywalizujące ze sobą frakcje, składające się ze współpracujących uczestników zabawy (ułatwia to m.in. wbudowany czat tekstowy, pozwalający na dzielenie się kreślenie politycznych celów i dopieszczanie strategii działania).

Ważnym elementem rozgrywki jest eksploracja wszechświata, odbywająca się z poziomu potężnej interaktywnej mapy podzielonej na heksy. Gracz prowadzi za jej pośrednictwem poszukiwania surowców, organizuje ich wydobycie, a także szpieguje wrogie obszary celem odkrycia np. bogatych złóż kryształów. Posiadanie odpowiednio rozwiniętej floty obliguje go także do przeprowadzania najazdów oraz dokonywania podbojów. Interakcje o charakterze ofensywnym są automatycznie odnotowywane – atakowana strona otrzymuje powiadomienia, tak aby była w stanie odpowiednio szybko zareagować, ratując swoje włości.

Kwestie techniczne

Pod względem technicznym Project Aurora nie zaskakuje – grafika, obejmująca oszczędnie zaprojektowane menusy oraz proste bryły jednostek, jest zaledwie poprawna. Należy jednak przyznać, że interaktywna mapa wszechświata została zaprojektowana w sposób przejrzysty, a korzystanie z niej nie nastręcza trudności, co w przypadku gry strategicznej ma niebagatelne znaczenie. Rozgrywce towarzyszy oryginalna ścieżka dźwiękowa, utrzymana w typowym, futurystycznym stylu.

Ostatnia modyfikacja 21 grudnia 2017

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe EVE: War of Ascension: 12+

EVE: War of Ascension Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
iOS
AND