Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Galaxy on Fire: Alliances (AND)
OkładkaGalaxy on Fire: Alliances (AND)

Galaxy on Fire: Alliances

Kolejna odsłona popularnej mobilnej serii Galaxy on Fire, zrealizowana tym razem w formie strategii MMORTS. Gracze opowiadają się po stronie jednej z trzech frakcji i rozwijają własne galaktyczne imperium.

Strategiczne | science fiction | RTS | MMORTS | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Galaxy on Fire: Alliances Premiera

25lis2013

iOS

5paź2014

AND

Gry podobne do Galaxy on Fire: Alliances

EVE: War of Ascension

Galaxy on Fire: Alliances to kolejna odsłona mobilnej serii science-fiction, zapoczątkowanej w 2005 roku jeszcze na smartfonach z Javą. W odróżnieniu od poprzednich części cyklu, łączących elementy akcji i symulatora, tym razem mamy jednak do czynienia ze strategią MMORTS, stworzoną z myślą o wspólnej zabawie tysięcy graczy. Za powstanie gry odpowiadają niezmiennie twórcy serii ze studia Fishlabs Entertainment, zaś wydawcą jest doświadczona firma Koch Media.

Akcja gry osadzona została w uniwersum znanym z poprzednich odsłon serii – w rejonie Shroud Nebula, w którego obrębie znajduje się ponad 200 tysięcy planet. Gracze mogą opowiedzieć się po stronie jednej z trzech frakcji: Terran, Nivelian oraz Vossków, różniących się typami jednostek i wykorzystywanymi technologiami. Rozgrywka sprowadza się do rozwijania własnego imperium galaktycznego, a do zadań graczy należy rozbudowywanie gwiezdnej bazy, gromadzenie surowców i artefaktów, ulepszanie technologii, produkcja statków kosmicznych i podbijanie terytoriów, należących do innych graczy.

Co ciekawe, w Galaxy on Fire: Alliances gracz jest odpowiedzialny nie tylko za swoje własne włości, gdyż każde podejmowane przez niego działanie wpływa na ogólny wynik całej frakcji. Cechą charakterystyczną gry jest mnogość form współpracy i rywalizacji pomiędzy graczami. Sukces można więc osiągnąć na wiele różnych sposobów, także podążając drogą dyplomacji i nawiązywanie sojuszy z innymi użytkownikami, należącymi do tej samej frakcji. Warto również odnotować, że w kosmicznych bitwach między frakcjami może brać udział jednocześnie nawet kilkuset graczy.

Jak na warunki mobilne, Galaxy on Fire: Alliances odznacza się efektowną oprawą graficzną, utrzymaną w dotychczasowej stylistyce serii. Produkcja dostępna jest w modelu biznesowym free-to-play wspartym mikropłatnościami.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Galaxy on Fire: Alliances: Odpowiednia dla każdego wieku.

Galaxy on Fire: Alliances Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
iOS
AND