Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 28 października 2014, 11:06

autor: Jiker

Galaxy on Fire: Alliances – debiut kosmicznej strategii na Androidzie

Galaxy on Fire: Alliances od studia Fishlabs jest już dostępne w wersji na Androida. Posiadacze smartfonów i tabletów mogą pobrać tego kosmicznego MMORTS-a za darmo, gdyż został on udostępniony w modelu free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami.

W końcu, po blisko roku oczekiwania, na smartfonach i tabletach z systemem Android zadebiutował MMORTS Galaxy on Fire: Alliances. Grę osadzono w futurystycznym uniwersum znanym doskonale z efektownych symulatorów kosmicznych należących do marki GoF. Produkcja studia Fishlabs została wydana przez firmę Deep Silver w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami, czyli identycznie jak w przypadku edycji pod iOS. Tytuł oferowany jest w polskiej wersji językowej.

Galaxy on Fire: Alliances działa na urządzeniach mobilnych z co najmniej 512 MB pamięci RAM oraz Androidem w wersji co najmniej 4.0.3. Mimo stosunkowo niskich wymagań, gra miewa problemy z kompatybilnością, o czym świadczą liczne doniesienia graczy publikowane na Google Play (ich natężenie wzrosło szczególnie po publikacji najnowszej aktualizacji). Pewnym jest, że z jej uruchomieniem nie powinni mieć problemów posiadacze urządzeń Samsung Galaxy Tab 1-3, Galaxy S2-S5, Nexus 7, Nvidia Shield oraz HTC One.

Zabawa w Galaxy on Fire: Alliances polega na budowaniu, zarządzaniu i rozwijaniu własnego imperium galaktycznego. Zanim jednak gracz przystąpi do tych aktywności, musi zdecydować się na wybór jednej z trzech frakcji. Do jego dyspozycji oddano znanych z serii Galaxy on Fire Terran, Vossków i Nivelian. Co ciekawe, użytkownik nie jest tu odpowiedzialny jedynie za swoje włości, gdyż każde podejmowane przez niego działanie wpływa na wynik całej frakcji. Akcja gry toczy się w rejonie Shroud Nebula, w obrębie którego znajduje się ponad 200 tysięcy planet.

Pod względem mechaniki tytuł przywodzi na myśl RTS-y, aczkolwiek rozgrywa się w większej, niż to zwykle bywa, skali. Do zadań graczy należy budowanie gwiezdnej bazy, gromadzenie surowców i artefaktów, ulepszanie technologii, produkcja statków kosmicznych i podbijanie terytoriów należących do pozostałych użytkowników. Sukces można również osiągnąć drogą dyplomacji, zawiązując sojusze z innymi użytkownikami – jest to szczególnie istotne w przypadku osób należących do tej samej frakcji. Warto dodać, że w gwiezdnych bitwach może tu uczestniczyć nawet kilkuset graczy.

Galaxy on Fire: Alliances w wersji na iOS spotkało się z ciepłym przyjęciem. Recenzenci chwalili przede wszystkim efektowną prezentację, a także wiele form współpracy i rywalizacji z innymi graczami, polecając tytuł wszystkim fanom mobilnych gier strategicznych.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Galaxy on Fire: Alliances

Galaxy on Fire: Alliances